Aktualizováno 10. 2. 2017 10:00
Jágr v současném ročníku NHL poprvé bodoval ve staronové elitní lajně Floridy, ale asistencí jen mírnil debakl od Los Angeles. Lepší pocity měl David Pastrňák, jenž dvěma góly přispěl k vysoké výhře Bostonu. Nejvíc však zaujal Jiří Hudler, byť ne v pozitivním světle. Při hře Dallasu bez brankáře si dal nešťastný vlastní gól. Celkem bodovalo šest Čechů.
Podívejte se, jak Jiří Hudler nechtěně skóroval do vlastní brány. | Video: YouTube

New York – Hokejový útočník David Pastrňák se podílel ve čtvrtečním utkání NHL dvěma góly na úspěšném debutu trenéra Bruce Cassidyho, ve kterém Boston porazil San Jose 6:3. Na druhé straně si připsal dvě asistence Tomáš Hertl. Petr Mrázek inkasoval na ledě lídra soutěže pět branek z třiceti střel a s Detroitem prohrál ve Washingtonu 3:6. Stejným výsledkem podlehla doma Florida týmu Los Angeles.

Cassidy nahradil v úterý odvolaného Claudea Juliena. Hlavním koučem se stal po téměř třinácti letech, když v sezonách 2002 až 2004 působil ve Washingtonu. A přestože jedenapadesátiletý trenér vyrůstal v Ottawě, jeho srdce patří od dětství Bostonu.

"Když jsem přišel na střídačku, ze všeho nejdřív jsem se podíval nahoru na bannery za zisk Stanleyova poháru. Jsem fanouškem Bostonu od mala, dokázal bych asi vyjmenovat i všechny jejich hráče, kteří poháry vybojovali. I moje první brusle měly černozlatou barvu. A miloval jsem Bobbyho Orra," řekl Cassidy. "Poslední dva nebo tři dny byly hodně vyčerpávající. Dneska se mi bude určitě usínat dobře," prohlásil

Jeho svěřenci otevřeli skóre už v první minutě. David Krejčí vybojoval za brankou kotouč a po přihrávce Toreyho Kruga se prosadil z mezikruží David Backes. Hosté vyrovnali s přispěním Hertla, který v útočném pásmu získal puk pro Joea Thorntona. Poté si vzal slovo Patrice Bergeron, který dostal opět Boston do vedení a po jeho skvělých pasech zvýšil úplně volný Pastrňák pohotovými střelami na 3:1 a 5:2.

"Do zápasu jsme šli trochu více nabuzeni. Chtěli jsme, aby u nás Bruce začal výhrou. Rychle jsme vstřelili důležitý první gól a drželi tempo po celý zápas. Jako tým jsme odvedli dobrou práci," řekl Pastrňák, který vstřelil dvě branky podruhé za sebou a v pořadí kanonýrů NHL je na rozmezí první a druhé desítky. Český útočník se dostal opět do formy, bodoval v šesti z posledních sedmi zápasů a zaznamenal v nich 13 bodů (5+8).

V utkání se San Jose byl Pastrňák vyhlášen druhou hvězdou zápasu, hlavním hrdinou se stal Bergeron, autor gólu a tří asistencí. Boston se výhrou posunul ve Východní konferenci na poslední postupové místo do play off na úkor Philadelphie, která doma prohrála s New York Islanders 1:3. U jediné branky asistoval Jakub Voráček.

Hudler si dal vlastní gól z půlky

Washington opět potvrdil střeleckou pohodu, když na domácím ledě vsítil alespoň pět branek podesáté v řadě. Klíčovým momentem byla rychlá odpověď Capitals na vyrovnávací branku hostí v úvodu třetí třetiny na 3:3. Mrázek rozehrál za brankou puk na obránce Dannyho DeKeysera, který ale o puk přišel a John Carlson vrátil Washingtonu vedení. To pojistil svým druhým zásahem v utkání T. J. Oshie a šestý gól přidal při power play Nicklas Bäckström.

Hudler se nechtěně postaral o změnu skóre při signalizované výhodě pro Dallas. Pod tlakem soupeře vrátil puk od červené čáry dozadu, jenže žádný ze spoluhráčů na kotouč nedosáhl a ten skončil v prázdné brance. "Nechtěl jsem se jen kotouče zbavit, tak jsem puk poslal zpět, abychom měli více času si něco vytvořit," popsal kuriózní moment Hudler.

"Nevím, jestli kluci právě střídali, ale ani jsem si nejprve nemyslel, že to půjde do branky. Až když jsem se otočil, věděl jsem, že je zle," dodal. Neobvyklý gól dostal Dallas do dvougólové ztráty, kterou ale i zásluhou skvělé přihrávky Radka Faksy ve druhé třetině smazal. Zápas rozhodl ve 47. minutě Mark Stone.

Jágr jen korigoval

Utkání na Floridě mělo jednoznačnější průběh. Los Angeles, které předchozí dva zápasy ztratilo shodně 0:5, vedlo ve 28. minutě už hrozivých 6:1. Domácí upravili skóre dvěma trefami v poslední třetině, přičemž u třetí trefy si připsal asistenci Jaromír Jágr.

"S posledními dvěma zápasy jsme nebyli vůbec spokojeni. Potřebovali jsme vyhrát a je hezké, že jsme se i tak rozstříleli. To se nám nestává často," řekl útočník Los Angeles Jeff Carter, který se na úspěchu podílel dvěma góly a dvěma přihrávkami. Naopak soupeř chce na utkání co nejrychleji zapomenout. "Každý ví, že to nebylo vůbec dobré. Byl to těžký zápas pro všechny - trenéry, hráče i gólmany. Musíme na to rychle zapomenout. Kazeta s nahrávkou je už spálena," konstatoval trenér Tom Rowe

NHL

Boston - San Jose 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Branky: 18. a 40. Pastrňák, 1. Backes (Krejčí), 16. Bergeron, 34. Schaller, 60. Marchand - 16. Thornton (Hertl), 22. Braun, 58. Meier (Hertl). Střely na branku: 33:26. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Pastrňák, 3. Backes (všichni Boston).

Buffalo - Anaheim 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Branky: 27. Eichel, 59. Ristolainen - 20. a 51. Perry, 41. Rakell, 46. Vermette, 60. Cogliano. Střely na branku: 26:44. Diváci: 18.027. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Rakell, 3. Fowler (všichni Anaheim).

NY Rangers - Nashville 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 35. a 56. J. Miller, 29. Grabner, 46. Kreider - 17. McLeod, 24. Järnkrok, 58. Josi. Střely na branku: 30:37. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. J. Miller, 3. Grabner (všichni NY Rangers).

Philadelphia - NY Islanders 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 13. Simmonds (Voráček) - 17. Lee, 23. Chimera, 42. Cizikas. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.737. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Tavares (oba NY Islanders), 3. Simmonds (Philadelphia).

Washington - Detroit 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)

Branky: 22. a 55. Oshie, 6. Johansson, 19. Connolly, 45. Carlson, 59. Bäckström - 14. a 17. Athanasiou, 42. Zetterberg. Střely na branku: 31:17. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:35 minuty, inkasoval pět branek z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Carlson, 3. Bäckström (všichni Washington).

Columbus - Vancouver 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 21. D. Sedin, 29. Eriksson, 51. Megna. Střely na branku: 33:24. Diváci: 13.979. Hvězdy zápasu: 1. R. Miller, 2. D. Sedin, 3. H. Sedin (všichni Vancouver).

Toronto - St. Louis 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 39. Rielly - 5. Berglund, 61. Tarasenko. Střely na branku: 32:40. Diváci: 18.920. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Andersen (Toronto).

Ottawa - Dallas 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky: 15. Phaneuf, 18. Kelly, 47. Stone - 32. Roussel (Faksa), 37. Jamie Benn. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17.676. Hvězdy zápasu: 1. Phaneuf, 2. Stone (oba Ottawa), 3. Jamie Benn (Dallas).

Florida - Los Angeles 3:6 (1:3, 0:3, 2:0)

Branky: 13. Jokinen, 52. Marchessault, 60. Barkov (Jágr) - 9. a 28. Carter, 2. Brown, 15. Toffoli, 25. Pearson, 25. King. Střely na branku: 39:26. Diváci: 13.451. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Brown, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).

Colorado - Pittsburgh 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 57. Landeskog - 24. a 39. Hörnqvist, 5. Kessel, 60. Kunitz. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.777. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Murray, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).

Arizona - Montreal 4:5 v prodl. (0:2, 3:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 34. a 56. Dvorak, 36. Domi, 37. Goligoski - 1. a 43. Pacioretty, 14. Markov, 50. Radulov, 63. Galchenyuk. Střely na branku: 25:40. Diváci: 14.098. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty (Montreal), 2. Dvorak (Arizona), 3. Galchenyuk (Montreal).