Islanders porazili Tampu Bay gólem z 93. minuty, spasila je trenérská výzva

16. 9. 2020 6:26
Hokejisté New Yorku Islanders zdolali v semifinále NHL Tampu Bay 2:1 v prodloužení a snížili stav série na 2:3.
Islanders snížili stav série na 2:3
Islanders snížili stav série na 2:3 | Foto: Reuters

Dramatický duel rozhodl v čase 92:30 Jordan Eberle. Na straně poražených nebodoval Ondřej Palát, který strávil na ledě 31 minut a čtyřikrát vystřelil.

Islanders skórovali v zápase jako první, když se prosadil Ryan Pulock v přesilové hře střelou z levého kruhu. Tampa Bay vyrovnala na začátku druhé třetiny z dorážky Victora Hedmana, který je s osmi trefami nejlepší v letošním play off mezi obránci. V polovině utkání otočil stav Carter Verhaeghe, ale jeho gól rozhodčí po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolali.

Další branka padla až v 93. minutě, ve které skvěle sehráli přečíslení dva na jednoho Anders Lee a Eberle. Tampa Bay, která nastoupila bez svého nejproduktivnějšího hráče v play off Braydena Pointa, tak prohrála v letošní vyřazovací části v prodloužení poprvé. Před zápasem měla bilanci 5:0 včetně úspěšného maratonu s Columbusem, které rozhodla až ve 151. minutě.

Semifinále play off NHL

Východní konference - 5. zápas: Tampa Bay - NY Islanders 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 24. Hedman - 16. Pulock, 93. Eberle. Střely na branku: 37:24. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Eberle (oba NY Islanders), 3. Hedman (Tampa Bay). Stav série: 3:2.