Islanders srovnali sérii s Tampou, ta přišla o Kučerova. Rozhodne sedmý zápas

24. 6. 2021 6:34
New York Islanders porazili v šestém duelu semifinále Stanley Cupu Tampu Bay 3:2 po prodloužení. Vítěznou trefu vstřelil už ve druhé minutě nastaveného času Anthony Beauvillier.
Anthony Beauvillier
Anthony Beauvillier | Foto: Reuters

Obhájci titulu přišli hned v počátku utkání o oporu Nikitu Kučerova, který po krosčeku do oblasti žeber odstoupil ze zápasu. Jeho aktuální stav Lightning nezveřejnili.

Faul na Nikitu Kučerova:

Rozhodující sedmý zápas série se hraje v noci na sobotu, dnes v noci se pošesté utkají Montreal Canadiens a Vegas Golden Knights. Kanadský tým vede v sérii 3:2 na zápasy.

Tampa v zápase vedla už o dvě branky, na trefu Braydena Pointa z první třetiny navázal ve druhé třetině Anthony Cirelli, jemuž do samostatného úniku nahrával Ondřej Palát. Ostrované, kteří minulý duel prohráli 0:8, snížili ještě ve druhé části Jordanem Eberlem a ve třetí třetině srovnal Scott Mayfield.

Rozhodující trefu celého zápasu pak v druhé minutě prodloužení zaznamenal Beauvillier, jenž dokonale využil forčekingu spoluhráčů a z mezikruží prostřelil Vasilevského.

Vítězná branka Islanders:

Semifinále play off NHL - 6. zápas:

New York Islanders - Tampa Bay 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 35. Eberle, 52. Mayfield, 62. Beauvillier - 17. Point, 33. Cirelli (Palát). Střely na branku: 28:24. Diváci: 12.978 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Barzal. 3. Mayfield (všichni Islanders). Stav série 3:3.