reklama

Jágr a Calgary pracují na ukončení spolupráce, píší v zámoří. Vrátí se český útočník do Evropy?

Jágrovy dny v Calgary jsou podle kanadských médií sečteny Jágrovy dny v Calgary jsou podle kanadských médií sečteny autor: ČTK
Blíží se konec Jaromíra Jágra v dresu Calgary? Expert kanadské televizní stanice Elliotte Friedman potvrdil, že český útočník a Flames jednají o ukončení spolupráce. "…jeho agent má svolení jednat s jinými týmy. Nic není stvrzeno, jeho čas v Calgary je však u konce," napsal na sociální síť Twitter.

Calgary - Podle experta kanadské televizní stanice Eliotta Friedmana nebude Jaromír Jágr nadále pokračoval v Calgary. Klub má s hráčem jednat o ukončení spolupráce. Jágrův agent Petr Svoboda tak hledá pro hokejovou legendu nové angažmá. 

Kam by Jágrovy další kroky mohly vést? Ve hře je jak odchod z NHL i případný trejd. Pokud by se český útočník vrátil do Evropy, dalo by se pak uvažovat i o jeho startu na olympijském turnaji v Koreji. Objevily se však také informace o jeho návratu do Pittsburghu

Chvíli před prohlášením Friedmana napsal na Twitter uznávaný hokejový analytik Bob McKenzie, že se Jágr bude snažit v Calgary pokračovat, avšak zároveň dodal i to, že v tomhle ohledu není příliš optimistický. 

Pětačtyřicetiletý Jágr vynechal devět z posledních čtrnácti utkání. Od začátku sezony jej trápí zdravotní potíže. Ve dvaadvaceti duelech vstřelil pouze jeden gól a na šest dalších asistoval. 

Nadále však může usilovat o rekord Gordieho Howea v počtu odehraných zápasů v NHL. Jágr nastoupil v základní části soutěže k 1733 utkáním a před sebou už má pouze legendy Marka Messiera (1756 zápasů) a Gordieho Howea (1767).

reklama