reklama

Neskutečné hokejové IQ, chválil Jágra kouč. Teď se mohou sejít v Calgary, kurzy tomu nahrávají

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: ČTK
Řada klubů NHL Jaromíra Jágra odmítla, ovšem některé zůstávají ve hře. Sílí spekulace, že česká osmašedesátka, která touží po setrvání v zámořské lize, zamíří do Calgary.

Praha - Že hvězdný veterán najde nový domov v Calgary, se řeší už týdny. Zdroj původního drbu - web HockeyBuzz.com - je přinejmenším pochybný, avšak aktuální zprávy tuto možnost přiživují.

Jaromí Jágr a Duncan Keith v utkání NHL Jaromír Jágr oblékal dres Dallasu v sezoně 2012/13. Foto: Reuters

Uznávaný novinář Elliotte Friedman, jenž přináší informace z hokejového zákulisí, řekl stanici NHL Network toto: "Vím, že některé týmy o Jágrovi nějakým způsobem mluvily a zajímaly se o něj. Myslím, že Calgary je jedním z těchto mužstev. Trénuje tam Glen Gulutzan, jeden z Jágrových bývalých koučů."

Spolupracovali spolu v Dallasu. Když tam vzrostlý křídelník před pěti roky poměrně nečekaně zakotvil, začal čtyřbodovým večerem. Nakonec v 34 zápasech nastřádal 26 bodů (14+12). 

Poté v rámci výměny odešel do Bostonu, ovšem trenér Gulutzan nezapomněl.

V minulém ročníku coby lodivod Calgary o Jágrovi prohlásil: "Už není tak rychlý jako dříve, ale pod kruhy je pořád silnější než většina kluků v lize. Asi nejúžasnější na něm je - kromě fyzických dovedností, urostlé postavy, síly a šikovných rukou - jeho neskutečná hokejová inteligence."

Při pění ód na hrající legendu přidal Gulutzan jednu minihistorku: "Vzpomínám si, že v Dallasu jsme si, my trenéři, stříhali nějaké klipy a při jejich sledování si říkali: 'Páni, jak to udělal?' Dokáže skórovat, nahrát, zvládá všechno. Díky tomu může pořád hrát. Navíc má obrovskou vášeň pro hru."

Jágr má zavřené dveře do třetiny klubů NHL, zájem nemá Pittsburgh či Anaheim. Zato Calgary větří Jágr má zavřené dveře do třetiny klubů NHL, zájem nemá Pittsburgh či Anaheim. Zato Calgary větří Čtěte zde

V Calgary momentálně nastupuje jediný Čech - Michael Frolík. Ten Jágrův možný příchod okomentoval s úsměvem: "Máme mladý tým a možná bychom nějakého toho staršího hráče potřebovali."

Vedení Flames však mlčí, spekulace o příchodu 45letého veterána odmítlo komentovat, což lze číst i tak, že jednání probíhají. Jiné kluby neměly problém zájem o Jágra vyvrátit (více zde).

Že je český útočník blíže svému prvnímu kanadskému angažmá, zachytily i sázkové kanceláře. Kurz na to, že Jágr odstartuje příští sezonu v Calgary, jen lehce přesahuje 2:1. Ještě před pár dny vypisovali bookmakeři kurz kolem 3:1.

reklama