reklama

Jágr a spol. jsou bez trenéra, kouč Gallant u Floridy skončil

Hokejsité Floridy budou čekat na nového kouče, Gerard Gallant na lavičce Panthers skončil. Hokejsité Floridy budou čekat na nového kouče, Gerard Gallant na lavičce Panthers skončil. autor: Reuters
Hokejisté Floridy Panthers jsou momentálně bez hlavního kouče. Trenér Gerard Gallant byl v neděli propuštěn poté, co tým nedokázal zopakovat výborný vstup do sezony.

Sunrise – Neuspokojivé výsledky hokejistů Floridy Panthers v úvodu letošní sezony NHL stály v neděli místo trenéra Gerarda Gallanta. Jeho práci podle oficiálních stránek soutěže dočasně převezme generální manažer Tom Rowe.

"Byl jsem propuštěn," sdělil Gallant stránkám NHL.com suše po nedělní porážce Panterů na ledě Caroliny v poměru 2:3.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Tým kolem veterána Jaromíra Jágra v minulé sezoně vyhrál Atlantickou divizi, ale nyní z 22 odehraných utkání zvítězil jen v půlce, takže jsou Panthers až na desáté příčce ve Východní konferenci.

Gallant byl na lavici týmu třetí sezonu, loni skončil druhý v hlasování expertů na Jack Adams Trophy pro nejlepšího kouče NHL. Stal se teprve čtvrtým trenérem, který vedle Kevina Dineena, Terryho Murrayho a Douga MacLeana dokázal Floridu dovést do play-off.

reklama