reklama

Jágr se po šesti zápasech vrátí do sestavy Calgary. Mám trochu strach, přiznává

Jaromír Jágr vynechal kvůli zranění třísel šest utkání, proti Vancouveru by měl nastoupit. Jaromír Jágr vynechal kvůli zranění třísel šest utkání, proti Vancouveru by měl nastoupit. autor: ČTK
Jaromír Jágr absolvoval ranní rozbruslení v útočné řadě s Jankowským a Bennettem. Naposledy hrál český veterán 21. října proti Minnesotě a přivodil si zranění třísel.

Calgary - Hokejový útočník Jaromír Jágr se v dnešním domácím utkání NHL proti Vancouveru vrátí po šestizápasové pauze do sestavy Calgary. Pětačtyřicetiletý český veterán hrál naposledy 21. října v duelu s Minnesotou, zvládl však absolvovat jen čtyři střídání a poté odstoupil kvůli zranění třísel.

Frk přispěl k výhře Detroitu kuriózním gólem, jeho bombu uklidil do sítě soupeřův obránce Frk přispěl k výhře Detroitu kuriózním gólem, jeho bombu uklidil do sítě soupeřův obránce Čtěte zde

Jágr absolvoval dnešní ranní rozbruslení v útočné řadě s Markem Jankowským a Samem Bennettem, kterým je dohromady 44 let, tedy o rok méně než jejich slavnému spoluhráči. Aby Calgary získalo místo na soupisce, nabídlo ostatním klubům Tannera Glasse.

"Mám trochu strach, abych se znovu nezranil. To by bylo docela smutné, zvlášť proto, že jsem v novém týmu. Na druhou stranu je to ale součást hokeje, součást sportu," uvedl Jágr po rozbruslení. "Takhle jsem si to ale nepředstavoval, to je jasné. Minulou sezonu jsem nevynechal jediný zápas, je to tedy trochu frustrující," připomněl kladenský rodák, že v minulém ročníku nastoupil za Floridu do všech 82 duelů základní části.

Hvězdný Jágr odehrál za Flames, s nimiž podepsal jako nechráněný volný hráč těsně před startem sezony roční kontrakt, pět utkání. Připsal si dvě asistence.

V lize má odehráno 1716 duelů a útočí na rekord NHL. Ten drží Gordie Howe s 1767 utkáními.

reklama