reklama

Jágr přechází do elitní lajny. Její hvězda byla z veterána nervózní, teď chce autogram

Jaromír Jágr v dresu Calgary Jaromír Jágr v dresu Calgary autor: ČTK
Jaromír Jágr postoupil do dalšího kola konkurzu na pravé křídlo elitní lajny Calgary. Vedle hokejových hvězd Johnnyho Gaudreaua a Seana Monahana už párkrát bruslil, ovšem tentokrát by mohlo jít o trvalé řešení. Důvod je prostý - slavná osmašedesátka má oproti zbylým adeptům víc talentu.

Praha - Když Jaromír Jágr zkraje sezony do Calgary přišel, nečekal zvláštní zacházení. Se základním platem milion dolarů a 46. narozeninami na obzoru odstartoval ve třetí lajně.

Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Prohlédněte zde

Během tří zápasů NHL, v nichž jednou asistoval, však nakoukl i do první formace. A zaujal.

Vedle dynamického dua Gaudreau - Monahan proto posledních pár dní trénoval a už v noci na pátek ho proti Carolině pravděpodobně čeká ostrý test.

Flames řeší pravou stranu elitního útoku od té doby, co v předminulém ročníku odešel Jiří Hudler. Adekvátní náhrada chyběla, neboť Michael Frolík zapustil kořeny ve druhé lajně. Letos vedle největších ofenzivních tahounů týmu začal tvrďák Micheal Ferland. Ale protože měl menší zdravotní potíže, šanci dostal rovněž nevyzrálý talent Curtis Lazar. Žádný z nich nenasbíral víc než bod.

"Na rotování pravých křídel už jsem zvyklý," prohlásil Gaudreau. "Najít někoho stálého je ale fajn. Když s někým hrajete delší dobu, na ledě to pak máte lehčí. Snad nám to s Jágrem půjde."

Český veterán nastoupí s hokejisty, kterým je dohromady 47 let. Podobnou situaci zažil na Floridě, kde válel vedle mladíků Aleksandera Barkova a Jonathana Huberdeaua, kteří na něj pěli chválu.

Od pádů ke slušivému klobouku. Jágr nabírá v Calgary formu i vedle hvězd. Je to stroj, zní z klubu Od pádů ke slušivému klobouku. Jágr nabírá v Calgary formu i vedle hvězd. Je to stroj, zní z klubu Čtěte zde

Byť Jágr není oproti Ferlandovi či Lazarovi tak rychlý, bezesporu má víc hokejového umu. 

"Myslím, že Johnny a Monny jsou fantastičtí v protiútocích," začal trenér Glen Gulutzan zdůvodňovat, proč 45letou legendu povýšil. "Jágr jim podle mě může dát čas v útočném pásmu, kde skvěle drží puk. Viděli jsme to ještě předtím, než mu začaly jezdit nohy."

Zatím není jasné, zda nejstarší hráč soutěže odbruslí v elitní formaci celý příští zápas. Dosud odehrál maximálně 13 minut a 38 vteřin (hned v prvním klání). Gaudreau a Monahan jsou ale zvyklí na vytížení mezi 17 a 19 minutami.

"Chodí na led často. Na to ještě nejsem připravený," prohlásil Jágr po posledním utkání.

Takhle Jágr nahrál Gaudreauovi a získal první bod v dresu Calgary. YouTube

Čekání na autogram

Budoucí člen Síně slávy už plní stránky zámořských novin. Rozruch udělal i v šatně Flames, kde přivedl do rozpaků právě Gaudreaua. Produktivní šikula s klukovskou tváří prozradil: "První dny jsem s Jágrem nemohl ani mluvit, jak jsem byl nervózní. Teď je to o hodně lehčí, zvlášť když s ním hraju. Diskutujeme na střídačce, trochu po zápasech a prostě se vídáme v šatně."

Pořád platí, že muž přezdívaný "Johnny Hockey" chce od osmašedesátky autogram. "Myslím, že počkám, dokud spolu nebudeme mít fotku z utkání," řekl 24letý Američan.

Možná najde fotku z posledního zápasu, kdy po Jágrově nahrávce skóroval. Možná si počká na lepší momentku. Možností bude mít až až, pokud český útočník jako člen elitního tria nezklame.

reklama