Jágr je šestý v počtu startů v NHL, na ledě se ale trápí a Florida opět prohrála

Aktualizováno 2. 11. 2016 9:54
Český hokejista Jaromír Jágr si v úterý připsal 1639. start v NHL, a v historickém pořadí tak vyrovnal na šestém místě Davea Andreychuka. Na ledě se ale osmašedesátce tolik nedaří, v duelu s Bostonem vyslal na bránu jedinou a neúspěšnou střelu a Florida prohrála 1:2. Úspěšnější byl Michael Frolík, v dresu Calgary dal gól, ale stejně v Chicagu prohrál 1:5.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

New York – Michael Frolík byl jediným českým hokejistou, který skóroval v bohatém úterním programu NHL. Ke kladenskému odchovanci se nepřidal ani žádný ze spoluhráčů, a tak s Calgary prohrál v Chicagu 1:5.

San Jose nepomohly dvě asistence Tomáše Hertla a podlehlo Arizoně 2:3. Jaromír Jágr si v úterý připsal 1639. start v NHL, a v historickém pořadí tak vyrovnal na šestém místě Davea Andreychuka. Florida ale prohrála 1:2 s Bostonem.

Rozsíval nahrával Kaneovi

Frolík pátým gólem v sezoně vyrovnal v oslabení na 1:1. Český útočník těžil ze smůly obránce Chicaga Duncana Keitha, který při střele zlomil hokejku. Přečíslení parádně vyřešil Mikael Backlund, po jehož přihrávce pálil Frolík do poloprázdné branky. "Trochu mě překvapilo, že si šel (Keith) pro novou hůl. Tím se nám prostor více otevřel a dostal jsem výbornou přihrávku," komentoval Frolík jedinou gólovou radost Calgary.

I přes jednoznačný výsledek nebylo o vítězi dlouho jasno, než Chicago dalo v rozmezí 48. až 59. minuty čtyři branky. U první trefy zápasu si připsal asistenci Michal Rozsíval.

Český obránce poslal puk z vlastní třetiny Patricku Kaneovi, který si poradil s přesilou soupeře a otevřel skóre.

Arizona otáčela

Také hokejistům San Jose se vymstila slabší pasáž v průběhu zápasu a Arizona v prostřední třetině třemi rychlými góly otočila během osmi minut z 0:1 na 3:1. Kontaktní branku vstřelili Sharks až deset sekund před koncem utkání i s pomocí Hertla, který si u obou zásahů připsal druhou asistenci.

Arizona hrála v obraně obětavě, zblokovala 27 střel a poprvé v sezoně inkasovala méně než tři branky. Ale vítězství bylo vykoupeno zraněním dvou hráčů včetně Martina Hanzala, který v prostřední části odstoupil z utkání. "Výhry bolí, to jsme dnes pochopili. Věděli jsme, že hodně střílí a kluci blokovali fenomenálně," uvedl gólman Coyotes Louis Domingue.

Panthers nešly přesilovky

Florida podlehla doma Bostonu 1:2 hlavně vinou špatných přesilových her. Nevyužila ani jednu ze sedmi možností, navíc v jedné z nich inkasovala z hole Dominika Moorea. "Přesilové hry rozhodly. Máme schopné hráče, ale když jen stojí a snaží se vymýšlet hezké přihrávky, tak to nefunguje. Talentu musí předcházet dřina, to nám chybělo," zlobil se trenér Floridy Gerard Gallant.

Jaromír Jágr vyšel bodově naprázdno ve třetím utkání za sebou, zapsal se však do historických statistik. Čtyřiačtyřicetiletý útočník odehrál 1639. zápas v NHL a na šestém místě historického pořadí se vyrovnal Davu Andreychukovi. K pátému Chrisi Cheliosovi chybí Jágrovi 12 duelů.

Boston postrádal Davida Pastrňáka, který si odpykal zbylou část dvouzápasového disciplinárního trestu. K prvnímu gólu v sezoně měl v závěru utkání blízko David Krejčí, ale trefil tyčku.

Dubnykova neprůstřelnost skončila

Toronto udolalo Edmonton 3:2 v prodloužení hlavně díky řadě Nazema Kadriho, která nejen ubránila jedničku loňského draftu Connora McDavida, ale její lídr ještě vstřelil dva góly včetně vítězné branky už po 12 sekundách nastavení. U první trefy týmu zaznamenal asistenci Roman Polák, který dobrým napadáním udržel v útočném pásmu pro spoluhráče puk.

Zápas poutal velkou pozornost kvůli souboji jedniček posledních dvou draftů McDavida a torontského Austona Matthewse, na který se přijel podívat i nejúspěšnější hokejista historie NHL Wayne Gretzky. Ani jeden z hvězdných mladíků se však bodově neprosadil

Neprůstřelnost gólmana Minnesoty Devana Dubnyka, který v předchozích třech utkáních neinkasoval, se zastavila na čísle 183 minut a 16 sekund. O prodloužení klubového rekordu přišel hned v úvodu zápasu s Buffalem, které si po výsledku 2:1 odvezlo oba body. "Věděl jsem, že to nebude trvat věčně. Jsem spíše zklamaný, jak k tomu došlo a že jsme prohráli," prohlásil Dubnyk.

NHL:

NY Rangers - St. Louis 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Branky: 10. Girardi, 12. Vesey, 27. Nash, 33. Zuccarello, 39. Hayes. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Vesey, 3. Kreider (všichni NY Rangers).

Columbus - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 24. N. Foligno, 60. Gagner, 61. Jones - 31. Spezza, 42. Seguin. Střely na branku: 28:38. Diváci: 10.141. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Gagner, 3. Foligno (všichni Columbus).

NY Islanders - Tampa Bay 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Branky: 40. Seidenberg - 4. a 13. Kučerov, 14. Stamkos, 27. Boyle, 30. Brown, 32. Filppula. Střely na branku: 27:36. Diváci: 10.822. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Filppula (všichni Tampa Bay).

Toronto - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 2. a 61. Kadri (na první Polák), 24. B. Smith - 20. Lander, 49. Nurse. Střely na branku: 31:46. Diváci: 19.687. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Andersen, 3. Brown (všichni Toronto).

Ottawa - Carolina 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 14. Phaneuf, 64. Turris - 1. Slavin. Střely na branku: 32:33. Diváci: 13.049. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Phaneuf, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Florida - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 56. Malgin - 4. Marchand z trest. střílení, 27. Moore. Střely na branku: 34:26. Diváci: 13.808. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Malgin (Florida).

Minnesota - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 38. Granlund - 4. O'Reilly, 54. Larsson. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18.864. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly (Buffalo), 2. Granlund (Minnesota), 3. Larsson (Buffalo).

Winnipeg - Washington 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 54. Scheifele, 58. Lowry - 20. Alzner, 29. Johansson, 60. Beagle. Střely na branku: 45:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Armia, 3. Scheifele (oba Winnipeg).

Chicago - Calgary 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky: 19. P. Kane (Rozsíval), 48. Anisimov, 53. Motte, 57. Panarin, 59. Hjalmarsson - 28. Frolík. Střely na branku: 22:34. Diváci: 21.166. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Crawford, 3. Anisimov (všichni Chicago).

Colorado - Nashville 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky: 6. Iginla - 2. a 54. C. Smith, 18. Irwin, 32. Johanssen, 53. Josi. Střely na branku: 29:36. Diváci: 12.142. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Johanssen, 3. Rinne (všichni Nashville).

Arizona - San Jose 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky: 24. Richardson, 25. Crouse, 32. McGinn - 15. Marleau (Hertl), 60. Boedker (Hertl). Střely na branku: 30:41. Diváci: 11.046. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Richardson, 3. Crouse (všichni Arizona).

Los Angeles - Anaheim 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Branky: 20. Rakell, 23. Vermette, 24. Kesler, 31. Cramarossa. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Kesler, 3. Gibson (všichni Anaheim).