reklama

Jágr? Los Angeles říká ne. Ale je to ohromný hráč, někde práci najde, tuší manažer

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Lukáš Caha
Spekulací, kam zamíří Jaromír Jágr, vzniklo od léta hodně, ale realita je taková, že slavný hokejista stále nemá práci. Oficiálně o něj nestojí Florida, Philadelphia a nově Los Angeles.

Praha - Jaromír Jágr chce pokračovat v zámořské NHL a je největší hvězdou mezi zbývající volnými hokejisty, ale na smlouvu zatím marně čeká.

Jágr a Calgary? Nějakého staršího hráče bychom potřebovali, žertuje Frolík Jágr a Calgary? Nějakého staršího hráče bychom potřebovali, žertuje Frolík Čtěte zde

Jisté je, že ji nepodepíše v Los Angeles. Když generální manažer klubu Rob Blake mluvil ve čtvrtek s držiteli permanentek, prohlásil: "Jágr je samozřejmě ohromný hráč, platí to už léta. Jednou bude v Síni slávy. Když ale dosáhnete určitého věku, musíte do týmu nějakým způsobem zapadat."

Kings mají slušnou rezervu pod platovým stropem, konkrétně sedm milionů dolarů, ale usoudili, že lepší budou bez Jágra.

V minulé sezoně přitom nepostoupili do vyřazovacích bojů a měli problémy s ofenzivou. Jen pět klubů nastřílelo méně gólů. Z hráčů dali dohromady víc bodů než Jágr (46) pouze Jeff Carter (66) a Anže Kopitar (52).

Manažer Blake a spol. pořád věří, že vzestup můžou zažehnout z vlastních zdrojů, a tak po nevydařené sezoně moc neutráceli. Z výraznějších jmen přivedli dosluhujícího střelce Michaela Cammalleriho, jenž podepsal roční smlouvu na milion dolarů.

Netušil jsem, že bude tak těžké sehnat v NHL práci, přiznal Jágr Netušil jsem, že bude tak těžké sehnat v NHL práci, přiznal Jágr Čtěte zde

"V létě jsme koukali na různé volné hráče, kteří by se nám mohli hodit, přičemž jsme řešili také platový strop," řekl Blake, načež stočil řeč zpět k české osmašedesátce: "Nešli jsme stejnou cestou jako Jágr. Ale opakuji, že je to ohromný hráč. Jsem si jistý, že někde práci najde."

Zatím ji ale nenašel, byť se spekuluje o zájmu některých týmu z Kanady, například Edmontonu. 45letý Čech určitě neskončí na Floridě, která s ním odmítla prodloužit spolupráci.

Oficiální "ne" zaznělo také z Philadelphie a nově z Los Angeles. I když možností je pořád dost, čas do říjnového začátku ročníku (a zářijových přípravných kempů) se krátí.

reklama