reklama

Jágr opět boduje u fanoušků. V hlasování All Star Game se přetahuje o kapitánské C

Jaromír Jágr v loňské All Star Game. Jaromír Jágr v loňské All Star Game. autor: ČTK
V zámořské NHL bylo spuštěno hlasování fanoušků, kteří vybírají kapitány čtyř týmů pro 62. utkání hvězd. V Atlantické divizi zatím vede Carey Price z Montrealu, druhý nejvyšší počet hlasů dostal Jaromír Jágr. Ten přitom už loni prosil příznivce, aby mu hlasy nedávali.

Praha – Již loni prosil Jaromír Jágr hokejové fanoušky, aby jeho jméno při výběru účastníků All Star Game vynechali. "3 na 3? To by mě mohlo zabít a já ještě nechci umřít," smál se tehdy 43letý Jágr. Fanoušci ovšem jeho volání nebrali vážně a Jágr se nakonec elitního dostaveníčka zúčastnit musel, byť pod pohrůžkou jednozápasového trestu.

Rok se s rokem sešel a český veterán má díky svým fanouškům na setkání největších hvězd NHL dost možná namířeno znovu. Týden po spuštění hlasování se drží v elitní pětce Atlantické divize na druhém místě, hned za hvězdou Montrealu Canadiens Careym Pricem.

Jágr udával hvězdám v rytmu country tón Jágr udával hvězdám v rytmu country tón, na vítězství to ale nestačilo Prohlédněte zde

Pokud by hlasování vyhrál, stane se kapitánem Atlantické divize a povede stejně jako loni svůj tým proti zbylým třem týmům v miniturnaji, který se uskuteční 29. ledna v Los Angeles.

I kdyby ale nakonec hlasování ovládl Price nebo někdo jiný, Jágr se stále může v utkání hvězd objevit. Zbývajících 40 hokejistů, kteří se víkendových klání zúčastní, totiž vybere NHL. A dá se předpokládat, že českého veterána neopomene.

Ve vedení divizí se nyní kromě brankáře Canadiens nachází Sidney Crosby, Patrick Kane a Connor McDavid.

Mezi zveřejněnou top dvacítkou hráčů schází senzační jména. Patrně i kvůli tomu, že se NHL novými pravidly snaží zamezit tomu, aby vyhrál někdo podobný bitkařovi Johnovi Scottovi, kterého svými hlasy zvolili fanoušci před rokem. Vybíraní hráči proto musí být od 1. listopadu na aktivních soupiskách klubů a nesmí být až do samotného All Star víkendu posláni na farmu.

Hlasování končí druhého ledna a mohou se ho účastnit fanoušci z celého světa, stačí se zaregistrovat zde. Hlasy svým favoritům přitom mohou posílat opakovaně, každý den dokonce desetkrát.

reklama