Jágr přišel o rekord, překonal ho Ovečkin. Mrázkův dobrý výkon Detroitu nestačil

21. 10. 2017 7:00
Ruský útočník Alexandr Ovečkin rozhodl v prodloužení o výhře Washingtonu nad Detroitem. V čase 61:56 překonal Petra Mrázka v brance a zaznamenal dvacátou branku v prodloužení, čímž překonal rekord Jaromíra Jágra.
Alexandr Ovečkin a Tom Wilson
Alexandr Ovečkin a Tom Wilson | Foto: Reuters

New York - Alexandr Ovečkin rozhodl v prodloužení o vítězství Washingtonu v zápase NHL s Detroitem. V prodloužení se trefil podvacáté v kariéře a posunul se tak do čela této statistiky před Jaromíra Jágra.

"Už ve druhé třetině jsem měl několik šancí, ale míjel jsem branku a několikrát předvedl jejich gólman pěkné zákroky," uvedl Ovečkin, s deseti trefami nejlepší střelec sezony. "Jsem rád, že mi to nakonec vyšlo. Už bylo na čase, aby se některá šance ujala," podotkl ruský útočník, po jehož špatné přihrávce ale otevřel Detroit v oslabení skóre.

Spolehlivý výkon v brance Detroitu předvedl Petr Mrázek, který kryl 37 střel a stal se třetí hvězdou zápasu, přesto jeho tým prohrál doma v pátečním utkání NHL s Washingtonem 3:4 v prodloužení.

Mrázka chválil trenér, dva góly dal Tatar

Mrázek držel čisté konto až do poslední minuty druhé třetiny, v níž ho z levého kruhu překonal Andre Burakovsky a vyrovnal na 1:1. Český gólman inkasoval podruhé z hole Jaye Beaglea, který proměnil v oslabení sólový únik.

Red Wings dvěma trefami Tomáše Tatara skóre otočili, ale při závěrečné hře bez brankáře hosté vyšachovali obranu soupeře a střelou do prázdné klece vyrovnal T.J. Oshie. Bonusový bod vystřelil Ovečkin v přesilové hře ze své typické parkety z levého kruhu.

"Na začátku utkání jsem měl několik zákroků a dostal se do rytmu. Cítil jsem se celkově dobře. Jen je škoda, že jsme nezískali dva body. To bych byl šťastnější," řekl Mrázek, který si před dvěma lety připsal proti Washingtonu čisté konto.

Tehdy zastavil 38 střel včetně patnácti od Ovečkina. "Petr chytal i dnes velmi dobře a potvrdil, že se mu na Washington daří. Přesilovky jsou jejich silnou zbraní a on je dobře čte. Dokonce i tu v prodloužení málem měl," pochválil českého brankáře trenér Detroitu Jeff Blashill.

Hertl, Vrbata a Kaše si připsali po asistenci

Tomáš Hertl přispěl asistencí k výhře San Jose 3:0 na ledě New Jersey. Český útočník připravil první gól, když se u zadního mantinelu zbavil obránce a zpoza branky přihrál skórujícímu Melkeru Karlssonovi.

Zbývající trefy zařídili ve druhé třetině Joe Pavelski a Joonas Donskoi. Brankář Matt Jones zneškodnil 28 střel a připsal si nulu po téměř roce.

Asistenci u první branky utkání zaznamenal také Radim Vrbata, který s Floridou promarnil vedení 2:0 a podlehl doma Pittsburghu 3:4. Mladoboleslavský rodák na útočné modré čáře protečoval puk do pásma a skákavý kotouč zaskočil Matta Murrayho. Gólman obhájců Stanleyova poháru ho vyrazil jen k Jamie McGinnovi, který puk doklepl do odkryté branky. Český útočník ale také nese vinu na rozhodujícím gólu z 58. minuty, když faulem nabídl hostům přesilovou hru, kterou využil Conor Sheary.

Ondřej Kaše se po třízápasové absenci vrátil po zranění do sestavy Anaheimu a pomohl jednou přihrávkou porazit Montreal 6:2. Hosté si po výhře v úvodním utkání sezony připsali sedmou porážku v řadě a navíc přišli o Aleše Hemského, který stihl jen pět střídání a odstoupil už v první třetině kvůli zranění v horní části těla.