reklama

Jágr je další Chelios, ke Stanley Cupu už nikomu nepomůže. A skončí na Kladně, diskutují v Kanadě

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: ČTK
Před otevřením trhu s volnými hráči patřil podle různých žebříčků mezi nejžhavější dostupné zboží, více než dva týdny poté však Jaromír Jágr stále nemá práci. "Nejsem překvapený," prohlásil v pondělním rádiovém vysílání kanadské stanice TSN hokejový historik Liam Maguire.

Praha - V hokejové NHL lze spatřit zajímavé rozpory. Veterán Patrick Marleau, který má za sebou sezonu s 46 body, podepsal s Torontem tříletou smlouvu na 18,75 milionu dolarů.

Podivný klid. Jágr je stále bez smlouvy, hlásí se k němu jen týmy z legrace. Jaké jsou možnosti? Podivný klid. Jágr je stále bez smlouvy, hlásí se k němu jen týmy z legrace. Jaké jsou možnosti? Čtěte zde

Jágr, jenž naposledy rovněž nastřádal 46 bodů, je bez práce. A když se objeví nová zpráva, kam by mohl zamířit, jde povětšinou o chabě podloženou spekulaci.

Jenže zatímco Marleauovi je 37 let, slavný Čech oslavil už 45. narozeniny, což mnohé generální manažery odrazuje. "Jágr chce, aby ho někdo podepsal, a říká, že hodlá hrát do 50, ale takhle to nefunguje," uvedl hokejový historik Liam Maguire v rozhovoru pro kanadskou stanici TSN.

"Je to další Chris Chelios," zamyslel se. "Ten hrál do 48 let a všichni stejně jako u Jágra mluvili o tom, jak je fit a jak připomíná Gordieho Howea. Nakonec ale musel přijmout fakt, že dál už pokračovat nemůže."

Chelios byl v 80. a 90. letech jedním z nejlepších obránců na světě, ale s přibývajícími roky šel s výkonností pochopitelně dolů. Chřadla především jeho ofenziva. V poslední sezoně odehrál za Atlantu pouhých sedm zápasů, jinak trávil čas na farmě.

Jágr nedávno definitivně uzavřel štaci na Floridě, kde od svého příchodu předčil produktivitou všechny spoluhráče. Zároveň ale neprotrhl trápení v náročnějších vyřazovacích bojích, kde naposledy skóroval před pěti roky coby útočník Philadelphie.

"Žádnému týmu už nepomůže vyhrát Stanley Cup," má jasno historik Maguire.

Návrat do Kladna? Nebo snad Vancouver?

Kde tedy Jágr nakonec skončí? Podle kurzů sázkových kanceláří je nejreálnější, že zůstane v zámořské NHL. Někteří však věští něco jiného. "Abych byl upřímný, nejpravděpodobnější scénář podle mě je, že půjde hrát za Kladno, pokud ho tedy nebude chtít některý klub KHL, ale tam už si svoje odehrál," prohlásil Maguire.

Jágr má nabídku z Floridy. Budeš moct zůstat v místním ráji, přemlouvají ho z klubu Everblades Jágr má nabídku z Floridy. Budeš moct zůstat v místním ráji, přemlouvají ho z klubu Everblades Čtěte zde

Zároveň ale připustil, že ikonické číslo 68 by rád viděl na dresu vancouverských Canucks: "Podle mě by to byl skvělý podpis."

"Vancouver nepatří mezi týmy, které mají šanci na play-off," doplnil. "Jágr tam může přijít a nastřílet nějakých 12 až 14 gólů. Už to není zabiják trenérů, který dělal dusno ve Washingtonu, ani nechce, aby se kolem něj všechno točilo jako v New Yorku. Teď je mu 45 a každý ho plácá po zádech. Skvěle se o něm píše. A navíc by byl přínosem pro mladé hráče."

Canucks procházejí bolestivou přestavbou. Uplynulou sezonu zakončili na předposledním místě i proto, že už nemůžou tolik spoléhat na hvězdné bratry Sedinovy. Kdyby vedle nich skutečně nastoupil Jágr, zvučnému útoku by v průběhu ročníku bylo dohromady 120 let.

reklama