reklama

Jágr získá v nové sezoně NHL 33 bodů. Na Stanley Cup by měl zapomenout, soudí bookmakeři

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Lukáš Caha
Jaromír Jágr nastřílí maximálně dvanáct gólů a posbírá 33 bodů. Taková čísla v nové sezoně přisuzuje čerstvé posile Calgary Flames odhad sázkových kanceláří. A jaké má podle bookmakerů jeho nový klub šance na zisk Stanley Cupu? Spíš bude rád, když se vůbec dostane do play-off.

Praha - Čtyřiadvacátý a podle jeho vlastních slov i poslední ročník Jaromíra Jágra v NHL se blíží. Jak si povede v dresu Calgary podle bookmakerů? A má v Kanadě vůbec šanci na týmový úspěch, nebo pro něj skončí sezona již po základní části?

Jágr je v Česku bůh, lidé by ho volili na Hrad, říká Frolík. V Calgary ale legendu čekají nástrahy Jágr je v Česku bůh, lidé by ho volili na Hrad, říká Frolík. V Calgary ale legendu čekají nástrahy Čtěte zde

Dle sázkové kanceláře Fortuna nasbírá nejznámější český hokejista v nadcházející sezoně maximálně třiatřicet kanadských bodů. To by bylo nejméně za celé jeho působení za oceánem. I v minulém ročníku na Floridě bylo toto číslo o třináct bodů vyšší.  

To bookmakeři z Tipsportu věří Jágrovi o něco víc. Na to, že svému týmu pomůže víc než třiatřiceti kanadskými body, vypsali kurz 1,75. Na méně bodů lze sázet za kurz 1,96. "Ještě předevčírem jsme neměli Jaromíra vůbec v nabídce a pomalu se pro něho rýsovalo Kladno. Dnes už si lze vsadit na jeho góly nebo kanadské body. A ani ve svém věku není mezi českými hráči outsiderem," prohlásil Ladislav Pavlis z Tipsportu.

Co se týče gólů, těch by měl Jágr podle Fortuny vstřelit maximálně dvanáct. Sázková kancelář na to vypsala kurz 1,8. Že jich bude více? Vsadit si můžete s kurzem 1,9. Podobně to vidí i u Tipsportu.

Mezi největší hvězdy NHL se Jágr zřejmě již nedostane. Na jeho výhru v kanadském bodování vypsal Tipsport kurz 99:1. A nestane se asi ani nejlepším střelcem. Zde je kurz ještě daleko vyšší - 150:1. "Ale už to, že se mezi vybranou společnost ve svém věku dostane, je obdivuhodné," dodává Pavlis.

S největší pravděpodobností nezaútočí ani na pozici nejlepšího Čecha v NHL. U Tipsportu vypsali na tento milník kurz 18:1, u Fortuny pak 20:1.

To, že jeho role v týmu bude jiná, než byl zvyklý na Floridě, ví i on sám. "Ten tlak by měl být každopádně jiný a odvíjet se jiným směrem. Myslím, že se mnou počítají do třetí čtvrté lajny. A já nejsem proti. Zase budu hrát třeba proti třetím a čtvrtým lajnám soupeřů. A uvidíme, jak mi to bude vyhovovat, jak se mi bude dařit," řekl v jednom z rozhovorů.

Stanley Cup? Bude rád za play-off

Jágrova šance na zisk Stanley Cupu v Calgary je opravdu malá. Tipsport vypsal kurz 28:1, Fortuna pak 27:1. Bookmakeři se navíc přiklání k tomu, že se Flames nepodívají ani do play-off. Kurz na postup je u Tipsportu 1,96, na opak 1,75. Že bude hrát Calgary semifinále? Na to si můžete vsadit s kurzem 6,80.

Jágr bude útočit na rekord v počtu zápasů. Jaké další mety má česká legenda na dohled? Jágr bude útočit na rekord v počtu zápasů. Jaké další mety má česká legenda na dohled? Prohlédněte zde

I kdyby se pětačtyřicetiletý odchovanec Kladna rozhodl pro angažmá v St. Louis, nebyly by jeho šance na týmový úspěch vyšší. Kurz na vítězství Blues je u Tipsportu 27:1, u Fortuny dokonce 30:1.

Nejžhavějšími kandidáty na vítězství Stanley Cupu jsou Pittsburgh a Edmonton, avšak jako každoročně se očekává velmi vyrovnaný boj. Naopak outsidery NHL mají být New Jersey, Las Vegas, Arizona, Vancouver a Colorado.

reklama