reklama

Loni nejproduktivnější český bek, teď adept na výměnu. Rutta je v nesnázích

Jan Rutta v dresu Chicaga. Jan Rutta v dresu Chicaga. autor: ČTK
Prohrávající Chicago s nadšením vyhlíží návrat defenzivního tvrďáka Connora Murphyho, což může odnést hokejový bek Jan Rutta. Podle webu The Athletic je jedním ze dvou hráčů, které americký klub nabízí konkurenci.

Loni byl Rutta díky 20 bodům (6+14) v 57 zápasech nejproduktivnějším českým obráncem v NHL, zářil především v prvních dvou měsících po přestupu z Chomutova. Díky tomu dostal od Chicaga smlouvu na další rok v hodnotě 2,3 milionu dolarů.

V aktuální sezoně však vzestup nepotvrzuje. Ačkoliv má podobný bodový průměr (2+4 ve 22 duelech), relativně často dělá zdravého náhradníka. V prosinci naskočil do dvou ze čtyř klání.

Blackhawks, kteří prohráli osm z posledních devíti zápasů, momentálně točí na šesti místech sedm obránců, ale na soupisce jich mají celkem devět. Brandon Davidson je po operaci, ovšem Connor Murphy by měl už brzy nastoupit.

Reakcí na přetlak má být výměna. Podle webu The Athletic Chicago nabízí konkurenci dva 28leté zadáky - Ruttu a Brandona Manninga.

Přehledně: Základní část NHL skončila. Vyhrála ji Tampa Přehledně: Základní část NHL skončila. Vyhrála ji Tampa Prohlédněte zde
reklama