reklama

Kvůli netradiční rodině zažil ústrky, teď míří do L.A. Komu to vadí, ať se jde bodnout, zní z klubu

Jaret Anderson-Dolan na slovenském mistrovství světa osmnáctek. Jaret Anderson-Dolan na slovenském mistrovství světa osmnáctek. autor: Instagramový účet Jareta Andersona-Dolana
Největší hvězdy byly pryč, přesto druhé kolo draftu NHL poutalo za mořem pozornost. I proto, že 41. vybraným hokejistou byl Jaret Anderson-Dolan. Než zamířil k zástupcům Los Angeles, objal dvě matky, které ho vychovaly. Právě kvůli netradičním rodinným poměrům zažil řadu ústrků.

Praha - V sobotu v útrobách chicagského stadionu si však užíval šťastné momenty. Udělal významný krok na cestě do nejslavnější ligy světa.

Dva Češi v prvním kole draftu: Nečase má Carolina, Chytila ulovili Rangers. Jedničkou Švýcar Dva Češi v prvním kole draftu: Nečase má Carolina, Chytila ulovili Rangers. Jedničkou Švýcar Čtěte zde

A také rozplakal své matky Fran a Nancy. "Pracoval na sobě hrozně dlouho. Je úžasné, že dostal takovouhle odměnu," řekla druhá z nich.

Anderson-Dolan má za sebou skvělý rok. S kanadskou osmnáctkou, které dělal kapitána, sice nečekaně vypadl už ve čtvrtfinále mistrovství světa, ale zářil v juniorské WHL, kde patřil díky 76 bodům (39+37) k nejproduktivnějším 17letým hráčům.

Zámořské novináře však o víkendu nezajímal jen hokej, řadu otázek směřovali k netradiční rodině. Rodák z Calgary se bez studu rozpovídal: "Já pochopitelně nemám zažitý jiný způsob, jak vyrůstat. Lidé mohou říct, že se tím od ostatních liším, ale mně to přijde naprosto normální."

Tebe nechceme

Jenže ne všichni považují za normální, když má někdo dvě matky. Na juniorském draftu před třemi roky se Anderson-Dolan propadl asi o deset míst. Na řadu šel jako číslo 14. Od některých týmů slyšel, že ho nechtějí právě kvůli netradiční rodině.

Velké překvapení, nevěřil Chytil. Slavní Rangers ho draftovali vysoko: Bude z něj skvělý tvůrce hry Velké překvapení, nevěřil Chytil. Slavní Rangers ho draftovali vysoko: Bude z něj skvělý tvůrce hry Čtěte zde

"Abych řekl pravdu, nezasáhlo mě to," řekl nadaný centr deníku The Spokesman-Review. "Nemůžu měnit názory lidí. Pokud to ty kluby cítí takhle, stejně radši budu tam, kde mě lidé podpoří."

Anderson-Dolan našel domov v mužstvu Spokane Chiefs, kde pravděpodobně odehraje i příští ročník.

Jestliže udělá další výkonností skok, může pomalu myslet na NHL. Zástupci Los Angeles Kings rozhodně neřeší, kdo jejich novou naději vychovával. Jsou rádi, že získali rychlého a kreativního útočníka s dobrou pracovní morálkou.

"Pokud má někdo problém s jeho rodinnou situací, ať se jde bodnout a najde si něco lepšího na práci," sdělil deníku Los Angeles Times ředitel klubového skautingu Mark Yannetti. "Je smutné, že se něco takového vůbec děje."

Anderson-Dolan se svými dvěma matkami:

Family is everything ❤️

Příspěvek sdílený Jaret Anderson-Dolan (@jaretandersondolan),

Do Chicaga s tuctem blízkých

Kanadský mladík nezažil pouze ústrky při juniorském draftu, ale rovněž narážky od soupeřů přímo na ledě. 

To v sobotu pocítil jen podporu. Na sledovanou dražbu talentů do Chicaga s ním kromě dvou matek dorazila přítelkyně, starší bratr, tři tety, dva strýcové, kamarád s jeho otcem a dlouholetý trenér.

Také nejspíš zaznamenal přívětivá slova od Yannettiho, který prohlásil: "To, že má (Anderson-Dolan) dvě mámy, nás rozhodně nevystrašilo. Vždyť vidíte, jak vysoko jsme ho vzali. Tuhle záležitost beru jen jako fakt. Je to detail. Vůbec jsme to nerozebírali."

"Jaret má dva milující, báječné rodiče. Díky jejich výchově je takovým hráčem, jakým je," pokračoval ředitel skautingu Kings. "Doufám, že jsme se dostali do bodu, kdy je netradiční rodina považovaná za tradiční. My každopádně máme kluka, kterého jsme chtěli. Jsem rád, že je dobře vychovaný, a je mi jedno, jestli se o něj staraly dvě mámy, nebo třeba dva tátové."

reklama