reklama

Zkazil mu rozlučku, přesto Jágra obdivuje: Patří mezi čtyři nejlepší hráče historie

Jaromír Jágr zakončil svou zámořskou kariéru v Calgary. Jaromír Jágr zakončil svou zámořskou kariéru v Calgary. autor: ČTK
Tvrdý chlapík John Scott, který se kdysi navzdory hokejové nemotornosti nečekaně stal hvězdou zámořské NHL, rozjel po konci kariéry podcast. A s obdivem zavzpomínal na Jaromíra Jágra.

NHL Scottovi tleskala před čtyřmi lety.

Dvoumetrový bijec, který za kariéru vstřelil jen pár gólů a technikou hole zrovna nevynikal, získal pozvánku na All-Star Game. Navzdory nevoli ligových šéfů. Scotta mezi hokejovou smetánku katapultovali fanoušci, kteří tím chtěli z recese ozvláštnit (téměř) každoroční show.

Populární bitkař tak jako kapitán vedl Pacifickou divizi a turnaj v novém formátu tři na tři s ní vyhrál. Navíc byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem večera. 

O pár týdnů později odehrál v Montrealu za domácí Canadiens poslední zápas kariéry. Odstartoval ho při vhazování na pravém křídle naproti Jágrovi, který tou dobou táhl Floridu.

"Naklonil se ke mně a řekl: 'Super kariéra, chlape.' Po buly si sjel do útočného pásma a při prvním střídání nám tam šoupl gól. Za tohle mu musím dát minus!" hořekoval Scott v nadsázce na sociální síti.

Ve skutečnosti tehdy Jágr na gól "jen" nahrával Aleksanderu Barkovovi. Později přidal další asistenci. Florida i díky tomu zvítězila 4:1.

Scott na českou osmašedesátku rád vzpomíná, přestože mu zkazila rozlučku. Ve svém podcastu Dropping The Gloves zařadil Jágra na hokejový Mount Rushmore, tedy sportovní obdobu ikonické skály v Jižní Dakotě, kde jsou vytesáni do žuly čtyři významní američtí prezidenti.

Na seznamu vyvolených má bývalý rváč Waynea Gretzkyho, Martina Brodeura, Raye Bourquea a Jágra.

"Jenom dva hráči jsou v top pětce historie jak v gólech, tak v nahrávkách - Wayne Gretzky a Jaromír Jágr," vysvětloval Scott svou volbu. "Jágr měl neuvěřitelnou kariéru, táhnul kluby, dělal všechno, co po hráči můžete chtít. Šíleně dobrý hokejista."

Ačkoliv Jágrova zámořská kariéra už skončila, na českou extraligu 48letý veterán stále stačí. V minulé sezoně byl druhým nejlepším střelcem Kladna, s nímž ale sestoupil do první ligy.

Scott v hokejovém důchodu vyrábí podcasty a také si vyzkoušel natáčecí plac. Zahrál si v epizodě seriálu S.W.A.T.

reklama