reklama

"Kadeřník" Kadri utrhl při bitce chomáč vousů Thorntonovi. To jsem nezažil, smál se Hertl

Nazem Kadri chytil Joea Thorntona místo dresu za jeho pověstný plnovous. Youtube |  01:38
V zápase NHL byla k vidění velmi kuriózní situace. Nazem Kadri připravil vousáče Joea Thorntona při bitce o část jeho chlouby.

Toronto - Utkání NHL mezi Torontem a San José začalo velmi zprudka. Vůdci elitních formací Nazem Kadri a Joe Thornton se před úvodním vhazováním pozdravili několika sekyrami a po dopadu puku na led shodili rukavice. Bitka skončila vskutku kuriózním způsobem.

Zkušený útočník San José měl zpočátku rvačky navrch, ale nakonec skončili oba hokejisté v patové pozici na ledě. Když je rozhodčí roztrhl, zůstal pod nimi hutný chomáč Thorntonových vousů. "Je obrovský, nemohl jsem se mu dostat přes rameno. Měl jsem pocit, že ho držím někde uprostřed za dres," popisoval Kadri.

Místo toho však strhl kanadské legendě část její dlouho pěstěné chlouby. "Skončil jsem s rukama plnýma jeho vousů. Jsem hokejista, ne kadeřník," smál se osmadvacetiletý útočník Toronta. Zatímco oba rváči usedli na trestnou lavici, zbytek osazenstva se patrně dobře bavil.

"Snažili jsme se zjistit, co to vlastně je," vysvětloval Thorntonův spoluhráč Chris Tierney. Trs vousů nakonec skončil v lapačce náhradního brankáře Sharks Aarona Della, jenž se "cenným suvenýrem" chlubil na střídačce.

Český útočník Tomáš Hertl sdílel fotografii Dellovy lapačky na svém facebookovém účtu s komentářem, že nic podobného zatím v kariéře neviděl. Thornton nebyl po zápase k dispozici novinářům, a tak se k bitce z první minuty veřejně nijak nevyjádřil.

Hokej hraju nějaký pátek, ale kus vousů jsem ještě na ledě neviděl :D Joe Thornton o ně přišel v bitce 👊 aby se konečně nemusel oholit! 😱 I've been playing ice hockey for a while, but I've never seen a piece of beard on the ice :D Joe Thornton lost it during a fight 👊 maybe he's gonna shave them all now 😱

Zveřejnil(a) Tomáš Hertl dne 05. Leden 2018

Osmatřicetiletý Kanaďan nasbíral v dosavadních 34 utkáních letošní sezony 27 bodů a spolu s dalším vousáčem Brentem Burnsem táhne San José. Kromě toho se podruhé porval. V dalším průběhu zápasu s Torontem nebodoval a Maple Leafs zvítězili 3:2 po nájezdech.

reklama