reklama

Jágra nechce ani Philadelphia. Florida volí mládí a rychlost, elitní lajnu má doplnit Rus, ne Vrbata

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: ČTK
Během více než dvou let na Floridě předčil produktivitou všechny spoluhráče. Ze 181 zápasů vydoloval 130 bodů. Legendární Jaromír Jágr rovněž vábil fanoušky a mentoroval mladší parťáky. Teď jeho mise končí. Otázkou je, jak moc o něj Panthers usilovali.

Praha - Před sobotním otevřením trhu v hokejové NHL se předpokládalo, že Florida o 45letého veterána stojí, ale už mu nechce platit zhruba 5,5 milionu dolarů včetně výkonnostních bonusů.

Živě: Florida děkuje Jágrovi, jeho nástupcem je Vrbata. Dres mění i Pavelec, Hanzal a Shattenkirk Živě: Florida děkuje Jágrovi, jeho nástupcem je Vrbata. Dres mění i Pavelec, Hanzal a Shattenkirk Čtěte zde

Nakonec mělo dojít k dohodě, jenže Dale Tallon, generální manažer klubu, neustále opakoval: "S Petrem Svobodou (Jágrovým agentem, pozn. red.) pořád mluvím." S konkrétní nabídkou však nikdy nepřišel. Podle zdroje agentury AP měly obě strany úplně rozdílné představy o penězích.

Později však novinář Harvey Fialkov z deníku Sun Sentinel napsal na Twitter: "Jeden zdroj mi právě řekl, že s penězi problém nebyl."

Připomeňme, že Jágr bral poslední tři sezony za mořem 5,5 milionu, ale když skončil v Rusku, tak uzavřel s Philadelphií roční smlouvu na 3,3 milionu. Za samotný podpis inkasoval bonus 200 tisíc. Celkově tedy vydělal méně, než kolik může na Floridě dostat Radim Vrbata, jehož Tallon nalákal na 3,75 milionu včetně výkonnostních bonusů.

Dadonov v elitní formaci

Dohoda s Vrbatou definitivně stvrdila Jágrův odchod. "Byla čest pracovat s takovou legendou," řekl generální manažer Panthers. "Posledních několik týdnů nebo měsíců to pro mě bylo dost těžké. Nedokážu mu dostatečně poděkovat. To, co udělal pro naše kluky, pro mě a všechny v téhle organizaci, prostě nejde změřit."

Ruský hokejový útočník Dadonov se vrací na Floridu Ruský hokejový útočník Dadonov se vrací na Floridu Čtěte zde

Tallon zároveň prozradil, že chce mužstvu vtisknout mladší tvář a rychlejší styl.

Do takové koncepce Jágr jednoduše nepasuje. Vrbata ve 36 letech také patří mezi veterány, ale pořád velmi dobře bruslí. Panthers dále podepsali 28letého Jevgenije Dadonova či 23letého Henrika Haapalu.

Přestože Jágra typově nahradil spíš Vrbata, v elitní lajně s Aleksanderem Barkovem a Jonathanem Huberdeauem vidí Tallon Rusa Dadonova.

Ten na Floridě neúspěšně rozjížděl zámořskou kariéru v letech 2009 až 2012, ovšem od té doby udělal ohromný pokrok. Léta září v reprezentaci a za Petrohrad naposledy nasázel 30 gólů. Lepší mušku měl jen Ilja Kovalčuk.

"Je to úplně jiný hráč než dřív," chválí Tallon ruskou posilu. "Tvrdě pracuje, je hodně rychlý a velmi kreativní."

Návrat do Philadelphie je vyloučený

Otázkou je, kam teď zamíří Jágr. Kanadský časopis The Hockey News ho označuje za druhou největší hvězdu prořídlého trhu a "nabízí" mu vhodné destinace - Calgary, Dallas, Los Angeles, Nashville, Rangers. O zájmu z těchto klubů není slyšet, zároveň ale není vyloučený.

Jisté je momentálně jen to, že Jágra kromě Floridy nechtějí ani Flyers.

Pittsburgh - Philadelphia (Jágr) Jágr a Flyers? Tohle spojení už se opakovat nebude. Foto: Reuters

"Jágra hodně respektuji za všechno, co dokázal a co pro hokej udělal, ale prostě nezapadá do našich plánů," řekl serveru philly.com Ron Hextall, generální manažer Philadelphie.

Zájem nejspíš nemá ani Carolina. Její manažer Ron Francis den před sobotním otevřením trhu uvedl, že s Jágrem nejednal.

Zatím tedy chybí indicie, kde česká osmašedesátka skončí, byť po ní - za rozumné peníze - touží fanoušci mnoha klubů. Příznivec St. Louis dokonce založil petici, v níž píše: "Dougu Armstrongu (generální manažer klubu, pozn. red.), zvedni prosím telefon a zavolej Jaromíru Jágrovi." Pro svou věc dosud získal necelou stovku lidí.

Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho? Miliony, jaké NHL ještě neviděla. Price je nejlépe placeným brankářem a trumfne McDavid Crosbyho? Prohlédněte zde
reklama