Kämpf s Ruttou v NHL zařídili góly výhru Chicaga nad Winnipegem, Rittich vychytal výhru Calgary

13. 1. 2018 7:09
Českým hokejistům se v noci dařilo. David Kämpf a Jan Rutta se v noci výrazně podíleli na výhře Chicaga na Winnipegem 4:2. Kämpf vstřelil svou první branku v NHL.
Patrick Sharp slaví gól po přihrávce Davida Kämpfa
Patrick Sharp slaví gól po přihrávce Davida Kämpfa | Foto: Reuters

New York - Čeští hokejisté v dresu Chicaga zařídili v pátečním zápase NHL výhru 2:1 nad Winnipegem.

Útočník David Kämpf v den svých 23. narozenin vstřelil premiérový gól v soutěži, k němuž přidal asistenci u vítězné trefy obránce Jana Rutty. Sedmadvacetiletý zadák byl zvolen druhou hvězdou utkání, Kämpf třetí.

Gólman David Rittich dovedl Calgary 41 zákroky k triumfu 4:2 proti Floridě a odnesl si ocenění pro třetí hvězdu večera.

Kämpf, jenž v uplynulých osmi startech zaznamenal tři asistence, se první branky dočkal v 25. minutě, když ve vzduchu tečoval střelu beka Connora Murphyho. Vítězná akce zápasu se zrodila v 37. minutě. Forvard Anthony Duclair, nová posila z Arizony, si vyměnil puk s Kämpfem a přihrál na útočnou modrou Ruttovi. Rodák z Písku si obehrál forvarda Shawna Matthiase a podél mantinelu si sjel až do kruhu pro vhazování, odkud střelou z úhlu překonal brankáře Connora Hellebuycka. Rutta skóroval popáté v sezoně.

Jets se v 57. minutě zásluhou Patrika Laineho podařilo pouze snížit. Blackhawks uspěli ve třetím z posledních čtyř duelů, zatímco Jets vyšli bodově naprázdno poprvé po sedmi zápasech.

Útočník Jakub Vrána se asistencí podílel na výhře Washingtonu 4:3 v Carolině. Kapitán Capitals Alexandr Ovečkin zazářil třemi body za gól a dvě asistence. Washington oplatil Hurricanes domácí prohru 1:3 z předchozího zápasu.