reklama

Rána pro Tampu! Kapitán Stamkos má utržený meniskus. Sezona v ohrožení?

Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos si v zápase s Detroitem utrhl meniskus. Absence šestadvacetiletého útočníka zatím není známa.

Tampa - Kapitán hokejistů Tampy Bay Steven Stamkos si v úterním zápase v Detroitu utrhl meniskus. Klub Lightning zatím zveřejnil jen diagnózu, délku předpokládané absence svého elitního útočníka a dvojnásobného nejlepšího střelce NHL zatím neodhadl.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

"Momentálně vyhodnocujeme možnosti léčby a rehabilitace," uvedl generální manažer Tampy Steve Yzerman.

Šestadvacetiletý kanadský centr Stamkos se zranil v první třetině při nenápadné kolizi u mantinelu s Gustavem Nyquistem a odkulhal z ledu. Pravé koleno nemohl zatížit. Tým pak opustil a vrátil se do Tampy na vyšetření.

V úterním zápase v Detroitu Stamkos stihl jen čtyři střídání, ale i gól. Petra Mrázka překonal v sedmé minutě a dostal hosty do vedení 2:0. V kanadském bodování NHL mu patří třetí místo s 20 body.

Vážnější zranění Stamkose potkalo už potřetí za poslední tři roky. V listopadu 2013 si zlomil holeň, nehrál čtyři měsíce a přišel o olympijský turnaj v Soči. V závěru minulé sezony zase Tampě chyběl kvůli krevní sraženině v paži.

V létě podepsal s floridským klubem novou osmiletou smlouvu na 68 milionů dolarů. Na nedávném Světovém poháru v Torontu pomohl Kanadě k trofeji.

reklama