Kaše skóroval už popáté v sezoně, Gudas se zranil

2. 11. 2017 6:36
Ondřej Kaše dal jedinou branku Anaheimu při prohře s Torontem 1:3, nejproduktivnější Čech sezony Jakub Voráček podruhé za sebou nebodoval.
Ondřej Kaše (Anaheim Ducks)
Ondřej Kaše (Anaheim Ducks) | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Ondřej Kaše vstřelil ve středečním utkání NHL jediný gól Anaheimu, který doma podlehl Torontu 1:3, a stal se třetí hvězdou zápasu. Obránce Philadelphie Radko Gudas odstoupil kvůli zranění v horní části těla v první třetině ze zápasu v Chicagu, které vyhrálo 3:0.

Kaše se překvapivě dělí s pěti zásahy s Rickardem Rakellem o pozici nejúspěšnějšího střelce týmu v sezoně. Jedenadvacetiletý útočník trefou proti Torontu vyrovnal v desáté minutě nejen na 1:1, ale i počet branek, které dal v minulém ročníku, jeho premiérovém v soutěži. Český hokejista měl ve středu i kus štěstí, protože jeho střela mířila vedle, ale obránce Andreas Borgman puk bruslí srazil do vlastní sítě.

Na další gól se čekalo v Anaheimu až do poslední třetiny, v níž Toronto dvěma zásahy strhlo vítězství na svou stranu a přerušilo sérii tří proher. Utkání rozhodl v čase 41:09 Patrick Marleau a připsal si stý vítězný gól v NHL. "Už v soutěži hraji nějaký čas. Je to ale úžasné číslo a doufám, že ještě nějaké přidám," dodal zkušený útočník. Trenér kanadského klubu Mike Babcock před utkáním zamíchal se sestavou a nevešel se do ní Roman Polák.

Anaheim ve třetí části podruhé vyrovnal, ale gól Jakoba Silfverberga rozhodčí neuznali. "Jakmile padl, říkal jsem si, že je to padesát na padesát. Vůbec jsem si nebyl jistý, zda jsem puk kopl. Ale prozkoumali to na videu a určitě to posoudili správně," vysvětlil Silfverberg. "Nemůžeme být spokojení s tím, že jsme dali jen jeden gól. Trefili jsme několikrát tyčku, potřebujeme, aby tyhle střely příště skončily v bráně," doplnil Hampus Lidholm.

Trenér Philadelphie Dave Hakstol bezprostředně po utkání neměl bližší informace, aby zdravotní stav Gudase upřesnil. Pro kouče je to ale další nepříjemná zpráva, protože kvůli zranění mu ze základní sestavy už dříve vypadli obránci Shayne Gostisbehere a Andrew MacDonald. Český bek je navíc druhým nejlepším v týmu v počtu hitů (29) i zblokovaných střel (18).

Podruhé za sebou nebodoval Jakub Voráček a Flyers zápas ztratili zhruba v polovině utkání. V něm Chicago trefami Arťoma Anisimova a Jonathana Toewse během dvaceti sekund zlomilo bezgólový stav. Zbývající branku přidal v předposlední minutě při power play Alex DeBrincat.

Hlavním strůjcem výhry Chicaga byl brankář Corey Crawford, který zneškodnil 35 střel a vychytal téměř po roce čisté konto. "Tlačili jsme se před branku, vytvářeli si celý zápas šance. Jen ve třetí třetině jsme měli sedm osm gólovek. Ale nic z toho," mrzelo trenéra Hakstola. Obránce vítězů Jan Rutta si připsal jeden kladný bod do statistiky +/-, ve které je celkově jeho spoluhráč Michal Kempný dvanáctý v soutěži s bilancí +8.

Joe Thornton jako dvacátý hráč v historii NHL pokořil metu 1400 bodů (386 gólů + 1014 asistencí). Osmatřicetiletý útočník si připsal jubilejní bod za přihrávku, kterou pomohl San Jose porazit Nashville 4:1.

Ve vzájemném minisouboji dvou hvězd soutěže byl Connor McDavid produktivnější než Sidney Crosby, ale kapitán Pittsburghu se radoval na ledě Edmontonu z výhry 3:2. McDavid asistoval u obou branek Oilers, Crosby připravil gól na 2:2. Zápas rozhodl v přesilové hře v 53. minutě Jevgenij Malkin.

V utkání dvou týmů, které svými výkony překvapují kritiky, uspělo New Jersey 2:0 na ledě Vancouveru a upevnilo si vedení v Metropolitní divizi. Cory Schneider kryl 37 střel a připsal si první nulu sezony. Hlavně díky němu Devils zůstali jediným týmem, který v novém ročníku ještě neprohrál venku.

Výsledky NHL:

Chicago - Philadelphia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 29. Anisimov, 30. J. Toews, 59. DeBrincat. Střely na branku: 35:35. Diváci: 21.524. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Anisimov, 3. J. Toews (všichni Chicago).

Edmonton - Pittsburgh 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky: 27. Nugent-Hopkins, 28. Draisaitl - 21. Hörnqvist, 40. Sheary, 53. Malkin. Střely na branku: 37:30. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. McDavid (Edmonton), 3. M. Murray (Pittsburgh).

Vancouver - New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 31. J. Hayes, 60. D. Stafford. Střely na branku: 37:26. Diváci: 16.855. Hvězdy zápasu: 1. C. Schneider (New Jersey), 2. Markström (Vancouver), 3. T. Hall (New Jersey).

Anaheim - Toronto 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 10. O. Kaše - 8. C. Brown, 42. Marleau, 59. Komarov. Střely na branku: 29:29. Diváci: 15.628. Hvězdy zápasu: 1. Marleau (Toronto), 2. H. Lindholm, 3. O. Kaše (oba Anaheim).

San Jose - Nashville 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 16. Donskoi, 29. Pavelski, 34. Vlasic, 54. Boedker - 31. Josi. Střely na branku: 23:20. Diváci: 16.543. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Donskoi, 3. J. Thornton (všichni San Jose).