Kaše srazil Tučňáky, potřetí ze čtyř zápasů je hvězdou večera. Nadchl i Pastrňák

Aktualizováno 18. 12. 2018 8:01
Střední útočník David Krejčí pomohl v pondělním duelu NHL gólem k výhře Bostonu 4:0 v Montrealu a bodoval už v sedmém utkání v řadě.
Ondřej Kaše se spoluhráči z Anaheimu.
Ondřej Kaše se spoluhráči z Anaheimu. | Foto: Reuters

Jeho spoluhráč David Pastrňák dvakrát asistoval a byl zvolen nejlepším hráčem večera.

Stejné pocty se dočkal i útočník Ondřej Kaše, jenž se vítěznou brankou podílel na triumfu Anaheimu 4:2 v Pittsburghu. První hvězdou souboje se rodák z Kadaně stal ve třetím z posledních čtyř zápasů.

Boston šel do vedení ve třetí minutě zásluhou útočníka Joakima Nordströma. Na rozdíl dvou gólů mohl v 35. minutě zvýšit Pastrňák, který jel sám na brankáře Careyho Price, ale tváří v tvář neuspěl. Bruins o prvním úspěchu po dvou porážkách s Pittsburghem a Buffalem rozhodli na přelomu druhé a třetí části, kdy se prosadili dvakrát.

Před odchodem do šaten se nejprve poprvé v NHL trefil centr Colby Cave, u jehož branky si připsal nahrávku Pastrňák. "Je to skvělý pocit, zvlášť když se zvítězilo. Jako tým jsme hráli neskutečně," uvedl třiadvacetiletý Kanaďan, který ke gólu přidal také asistenci.

Pouhých 46 vteřin po začátku závěrečné dvacetiminutovky se mezi střelce zapsal Krejčí. Obránce Charlie McAvoy mu přihrál z levého kruhu před branku a zcela volný Krejčí měl dostatek času, aby nadzvedl puk a překonal ležícího Price. Na začátku akce stáli McAvoy s Pastrňákem. Zadák Bruins vypíchl Brendanu Gallagherovi puk a Pastrňák se přes kanadského forvarda a Tomáše Tatara prodral do útočného pásma.

Konečné skóre stanovil útočník Brad Marchand v přesilové hře. Bek Torey Krug přihrál před branku nikým nehlídanému Pastrňákovi a ten v rozhodující chvíli zvolil místo zakončení přihrávku za sebe na Marchanda, jenž se nemýlil. V kanadském bodování náleží Pastrňákovi s 41 body ze 34 utkání čtrnáctá pozice.

Pittsburgh vedl po úvodním dějství 2:0, ale Ducks třemi brankami v prostřední části duel otočili. Rozhodující akci předvedl Kaše v 39. minutě. Kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf vyhrál vhazování, hned vypálil, brankář Casey DeSmith vyrazil střelu pouze před Kašeho a ten pohotovým forhendem dovršil obrat. Třiadvacetiletý útočník dal devátý gól v ročníku.

Kaše, jehož mladší bratr David bojuje ve farmářské AHL v týmu Lehigh Valley Phantoms o místo v sestavě Philadelphie, nastřádal sedm bodů za poslední čtyři utkání. Minule nebodoval, ale předtím prožil dva tříbodové večery. Nejprve proti New Jersey posbíral gól a dvě přihrávky a následně v souboji s Dallasem vstřelil premiérový hattrick v soutěži. V obou případech se dočkal ocenění pro největší hvězdu.

Čtvrté vítězství kalifornského celku za sebou a celkově deváté z posledních 10 zápasů stvrdil do prázdné branky při power play Penguins Getzlaf. Ducks se už dvanáctkrát v sezoně povedlo zvítězit v utkání, ve němž prohrávali. Spolu s Winnipegem jsou druzí nejlepší v lize.

"Neměli jsme nejlepší začátek, ale hodně jsme si z něj vzali. Naučili jsme se, jakým mužstvem můžeme být a teď to dáváme dohromady. Zůstáváme klidní a umíme se vracet do hry," podotkl gólman Anaheimu John Gibson, který se v Pittsburghu narodil.

Velký obrat se málem povedl i Nashvillu, který po první třetině prohrával v Ottawě 0:3, ale nakonec si díky třem bodům obránce Romana Josiho a útočníka Ryana Johansena vynutil prodloužení. V něm o zisku bodu navíc pro Senators rozhodl obránce Thomas Chabot. Columbus zdolal Vegas 1:0 po trefě kapitána Nicka Foligna.

New York Islanders vyzráli na Colorado 4:1. Hostům pomohl k výhře fakt, že elitnímu útoku Avalanche Gabriel Landeskog, Nathan MacKinnon, Mikka Rantanen povolili jediný gól. Lídr kanadského bodování Rantanen vyšel po 14 utkáních bodově naprázdno.

jka maz

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Anaheim 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Branky: 10. Malkin, 15. Rust - 23. Henrique, 26. Kiefer Sherwood, 39. O. Kaše, 60. Getzlaf. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18.575. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. Getzlaf, 3. J. Gibson (všichni Anaheim).

Columbus - Vegas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 41. N. Foligno. Střely na branku: 31:28. Diváci: 15.008. Hvězdy zápasu: 1. N. Foligno, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. M. Subban (Vegas).

Colorado - NY Islanders 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 27. Landeskog - 19. J. Eberle, 23. Boychuk, 39. Lee, 58. Filppula. Střely na branku: 31:21. Diváci: 15.066. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Lee (oba NY Islanders), 3. Landeskog (Colorado).

Ottawa - Nashville 4:3 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 3. Lajoie, 6. B. Tkachuk, 20. Dzingel, 61. Chabot - 26. a 47. Josi, 41. C. Smith. Střely na branku: 23:34. Diváci: 14.492. Hvězdy zápasu: 1. Chabot, 2. Mark Stone, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).

Montreal - Boston 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 3. Nordström, 40. Cave (Pastrňák), 41. Krejčí, 46. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 22:35. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Marchand, 3. Cave (všichni Boston).