Kaše vstřelil pátý gól v sezoně, zazářili brankáři Vladař a Vejmelka

Aktualizováno 22. 11. 2021 9:25
Český útočník Ondřej Kaše pomohl gólem hokejistům Toronta k výhře 3:0 nad New York Islanders. Asistencí u Kašeho branky se na vítězství Maple Leafs podílel i David Kämpf.
Ondřej Kaše z Toronta slaví svůj gól do sítě Islanders
Ondřej Kaše z Toronta slaví svůj gól do sítě Islanders | Foto: Reuters

Na gól v nedělních utkáních NHL nahráli také Ondřej Palát z Tampy Bay, která porazila Minnesotu 5:4 po samostatných nájezdech, a Filip Chytil, jenž pomohl New York Rangers k výhře 5:4 nad Buffalem. Brankář Calgary Daniel Vladař kryl všech 27 střel Bostonu a v duelu proti svému bývalému týmu vychytal druhou nulu za sebou. První výhru v NHL si připsal Karel Vejmelka, který Arizoně pomohl k vítězství 2:1 v prodloužení nad Los Angeles 37 zákroky.

Kaše vstřelil svou pátou branku v ročníku po dobrém napadání celé třetí útočné formace Toronta. Nick Ritchie vybojoval za brankou puk pro Kämpfa, ten z rohu hřiště přesně našel Kašeho, jenž se sám před brankou nemýlil a poslal Toronto do vedení 2:0.

Brankář kanadského celku Joseph Woll ve svém druhém startu v NHL kryl 20 střel a vychytal první nulu v kariéře. "Je to skvělé, ale myslím, že důležitější je výhra týmu. Bylo fajn sledovat, jak dobře kluci hráli v obraně i v útoku, kde vyslali více než 40 střel. Jsem rád, že můžeme slavit jako tým," radoval se třiadvacetiletý gólman, který byl spolu s dvougólovým Mitchellem Marnerem hlavním strůjcem vítězství Maple Leafs.

Islanders odehráli druhé utkání se své nové aréně, ale ani domácí prostředí jim zatím nepomáhá k ukončení série porážek. Prohráli pošesté za sebou a s 12 body z 15 utkání jsou třetím nejhorším celkem Východní konference. "Zatím není důvod ke znepokojení. Musíme si z odehraných zápasů vzít to dobré a společně pokračovat dál. Jako tým máme dobrý charakter, myslím, že se z toho můžeme dostat," řekl centr Jean-Gabriel Pageau.

Brankář Vladař nastoupil po třech zápasech, ve kterých dostal přednost Jacob Markström, a na ledě Bostonu podal výborný výkon. Sedmadvaceti zásahy a druhým vychytaným čistým kontem v kariéře pomohl Flames k prodloužení bodové série na šest zápasů. Gólman, který do Calgary přišel před sezonou právě z Bostonu, má po pěti odchytaných duelech úspěšnost zásahů 94,5 procenta a vládne brankářským statistikám mezi nováčky.

"Snažil jsem se soustředit na svou hru a pomoci týmu k co nejlepšímu výsledku. Přijel jsem do Bostonu vyhrát, ale kdybyste mi před zápasem řekli, že udržím čisté konto, nevěřil bych tomu," řekl Vladař, jenž byl vyhlášen první hvězdou utkání. Hokejisté Calgary i díky němu udrželi proti Bruins čisté konto po bezmála 16 letech.

Patnáctou brankou v sezoně pomohl Flames útočník Andrew Mangiapane. Pětadvacetiletý Kanaďan je spolu s Alexandrem Ovečkinem druhým nejlepším střelcem dosavadního průběhu soutěže. Více branek vstřelil pouze Leon Draisaitl z Edmontonu, jenž se prosadil osmnáctkrát.

První výhry v NHL se dočkal brankář Arizony Vejmelka. Gólman, který s Arizonou před sezonou podepsal roční kontrakt, inkasoval na ledě Los Angeles jednou z 38 střel a stejně jako Vladař byl vyhlášen první hvězdou utkání. Výborný výkon třebíčského rodáka pomohl Arizoně k výhře 2:1 v prodloužení. Coyotes bodovali počtvrté v řadě a odpoutali se od posledního místa v NHL.

"Trochu jsem s Karlem soucítil. Na začátku roku byl naším zdaleka nejlepším hráčem, ve spoustě zápasů nás udržel ve hře zázračnými zákroky, ale my nebyli schopni dát gól a dovést zápas do vítězného konce. Dnes se to změnilo, dokázali jsme zlomit vyrovnaný duel v náš prospěch a Karel má první výhru," řekl trenér Arizony André Tourigny.

Palát v souboji Tampy Bay s Minnesotou asistoval ve 2. minutě zápasu u první branky domácích a pomohl k výhře 5:4 po samostatných nájezdech. Český útočník si připsal jedenáctý bod v ročníku a posunul se do elitní pětice nejproduktivnějších Čechů v soutěži.

Minnesota v posledních minutách odvolala brankáře a zásluhou Kevina Fialy a Joela Erikssona Eka smazala dvougólové manko. Půl minuty před vyrovnávací trefou mířil na odkrytou branku Wild Palát, ale ze středního pásma trefil pouze tyčku. "Škoda těch dvou inkasovaných gólů v závěrečné hře šest na pět. Chudák Pally (Palát) pak nedokázal trefit prázdnou branku. Myslím, že když puk skončil na tyči, povzdechla si celá aréna," komentoval situaci trenér Tampy Bay Jon Cooper.

Filip Chytil v souboji NY Rangers s Buffalem bodoval po třech zápasech, ve kterých vyšel naprázdno. Dvaadvacetiletý křídelník asistoval u vyrovnávací branky Jacoba Trouby na 2:2 a svým pátým bodem v sezoně pomohl Rangers k výhře 5:4. Rozhodující branku vstřelil v poslední vteřině základní hrací doby Ryan Lindgren.

Výsledky NHL:

Vancouver - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 45. Hagel. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.830. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury (Chicago), 2. Demko (Vancouver), 3. Hagel (Chicago).

Seattle - Washington 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky. 16. McCann, 27. Schwartz, 27. A. Larsson, 34. Järnkrok, 60. Gourde - 4. T. Wilson, 44. Ovečkin. Střely na branku: 31:39. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Grubauer, 3. Järnkrok (všichni Seattle)

NY Rangers - Buffalo 5:4 (1:1, 3:3, 1:0)

Branky: 20. Kreider, 29. Trouba (Chytil), 33. Kakko, 34. Miller, 60. R. Lindgren - 16. R. Asplund, 23. Hinostroza, 33. Tage Thompson, 34. Dahlin. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.256. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Lindgren (oba NY Rangers), 3. Rasmus Dahlin (Buffalo).

Tampa Bay - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 2. a 38. Cirelli (na první Palát), 12. Maroon, 50. Barre-Boulet, rozhodující sam. nájezd Stamkos - 15. M. Foligno, 24. Duhaime, 58. K. Fiala, 60. J. Eriksson Ek. Střely na branku: 24:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. Stamkos, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Toronto 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 4. a 54. Marner, 42. O. Kaše (Kämpf). Střely na branku: 20:40. Diváci. 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Woll, 3. O. Kaše (všichni Toronto).

Boston - Calgary 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky. 2. J. Gaudreau, 34. Hanifin, 44. Mangiapane, 45. Backlund. Střely na branku: 27:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Vladař, 2. Lindholm, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary). Vladař odchytal za Calgary celý zápas a kryl všech 27 střel.

Los Angeles - Arizona 1:2 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 26. B. Lemieux - 45. T. Boyd, 64. Capobianco. Střely na branku: 38:27. Diváci: 13.474. Hvězdy zápasu: 1. Vejmelka (Arizona), 2. Quick (Los Angeles), 3. Capobianco (Arizona). Vejmelka odchytal za Arizonu 62 minut a 45 sekund, inkasoval jednu branku z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 97,4 procenta.

Centrální divize:

1. Minnesota 18 11 1 6 64:59 23
2. Winnipeg 17 9 4 4 54:45 22
3. St. Louis 17 9 2 6 56:47 20
4. Nashville 17 9 1 7 47:48 19
5. Colorado 14 8 1 5 54:44 17
6. Dallas 16 7 2 7 43:51 16
7. Chicago 18 6 2 10 40:58 14
8. Arizona 19 4 2 13 34:69 10