reklama

Kempný v Chicagu: Přes tlumočníka se omlouval za jazyk, chce následovat Panarina

Michal Kempný po příletu z mistrovství světa 2016. Michal Kempný po příletu z mistrovství světa 2016. autor: ČTK
Hokejista Michal Kempný je na rozvojovém kempu Chicaga, které s ním po mistrovství světa podepsalo roční smlouvu. Cíl českého obránce je jasný - probojovat se do hlavního týmu. Dokáže to?

PrahaMichal Kempný, největší naděje na rozšíření skupinky českých beků v hokejové NHL, je v Chicagu. Doufá, že okouzlí podobně jako Artěmij Panarin, který po příchodu z Ruska získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka: "Budu se snažit ho následovat."

Při prvním vystoupení před novináři napodobil ruského šikulu věrně, neboť také neokouzlil jazykem. "Opravdu mě mrzí, že nemluvím anglicky," sdělil Kempný pomocí tlumočníka. "Ve škole jsem ji neměl, ale teď už chodím na kurzy. Snažím se co možná nejrychleji zlepšovat."

Fanoušky ale bude zajímat hlavně to, co český obránce předvede na ledě. Své schopnosti zatím ukazuje na rozvojovém kempu Blackhawks, kde je v 25 letech vůbec nejstarším hráčem. Kolem sebe má často nedávno draftované mladíky.

"V kariéře jsem se posouval trochu pomaleji, ale myslím si, že v posledních třech letech jsem udělal velký pokrok. Jsem šťastný, že mě to dostalo až sem," prohlásil Kempný, jenž má za sebou sezonu snů. Zazářil v silném Omsku, zajistil si místo na Světovém poháru a poprvé okusil mistrovství světa. Po něm podepsal s Chicagem roční smlouvu na 925 tisíc dolarů.

Nechtěl prozradit, zda mu klub garantoval místo na soupisce, ale dal jasně najevo, že pobyt na farmě ho neláká. "Jsem tady kvůli NHL, protože o ní sním už dlouho," řekl. Do mužstva podle svých slov může zapadnout: "V Chicagu mají rádi obránce, kteří hodně bruslí a jsou velmi tvořiví. Myslím si, že to je můj styl."

Jak by mohla vypadat obrana Chicaga?

Duncan Keith – Brent Seabrook
Brian Campbell – Niklas Hjalmarsson
Michal Kempný – Trevor van Riemsdyk
Michal Rozsíval (7. obránce)

Aby však dál věrně napodoboval Rusa Panarina, který si rychle zajistil místo v elitní lajně, musel by v přípravě zanechat vskutku božský dojem. První dva obranné páry Blackhawks jsou totiž víceméně dané, utvoří je čtveřice Keith, Seabrook, Campbell a Hjalmarsson.

O zbylá dvě místa se popere šest zadáků, ovšem největší šanci podle všeho mají Trevor van Riemsdyk a právě Kempný, jemuž s aklimatizací může pomoct krajan Michal Rozsíval.

Takhle to Michal Kempný rozjíždí na rozvojovém kempu Chicaga:

reklama