Kindl asistoval, Florida ale počtvrté v řadě prohrála. Pavelcův dobrý výkon nestačil na Anaheim

Aktualizováno 24. 1. 2017 9:00
Jakub Kindl si připsal aistenci u gólu Floridy, která však už počtvrté za sebou prohrála. Tentokrát nestačila na předposlední tým NHL Arizonu. Jaromír Jágr zůstal bez bodu.
Jakub Kindl
Jakub Kindl | Foto: ČTK

New York - Obránce Jakub Kindl asistoval u jednoho gólu hokejistů Floridy, kteří prohráli v pondělním utkání NHL na ledě Arizony 2:3 v prodloužení a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Po dvou výhrách v řadě musel skousnout prohru brankář Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg podlehl 2:3 Anaheimu.

Kindl zaznamenal čtvrtou asistenci v sezoně v 15. minutě, kdy jeho střelu od modré čáry dorazil do sítě Vincent Trocheck a dostal hosty do vedení 1:0. Ve 23. minutě však domácí dvěma trefami v rozmezí pouhých 12 sekund skóre otočili, když střelami z dálky překonali Roberta Luonga Christian Fischer a Ryan White.

O čtyři minuty později vyrovnal Michael Sgarbossa a ve zbytku základní hrací doby už branka nepadla. O vítězství Kojotů, kteří přestříleli soupeře v poměru 42:25, nakonec rozhodl v první minutě nastaveného času Tobias Rieder.

Znovu se tak potvrdilo, že Florida nadstavbové fáze zápasů v této sezoně nezvládá. Jaromír Jágr a spol. prohráli osmé z posledních deseti utkání, které skončilo po šedesáti minutách nerozhodně.

"Roberto znovu podal výborný výkon. Brankáři drží naše naděje na vítězství v každém zápase, jenže bohužel si pořád počínáme hloupě při hře ve středním pásmu," komentoval další nezdar trenér Tom Rowe.

Pavelec přišel o vítěznou šňůru

Pavelec, který po návratu z farmy vychytal výhry nad Arizonou a St. Louis, si proti Anaheimu připsal 24 zákroků. Jeho tým vedl od 3. minuty 1:0, v 5. minutě však českého gólmana překonal v oslabení Logan Shaw a za další minutu a půl otočil skóre ranou z úhlu Rickard Rakell. Ve 49. minutě zvýšil na 3:1 povedenou tečí v přesilové hře Ryan Getzlaf a Jets už pak stihli pouze snížit.

"Ale myslím, že jsme hráli výborně," prohlásil útočník Winnipegu Blake Wheeler. "Skóre pokaždé není ten nejlepší indikátor. To, že jsme prohráli, neznamená, že jsme celý zápas dostávali za uši. Ukázali jsme dnes spoustu pozitivních věcí," zdůraznil Wheeler.

Anaheim potvrdil, že se mu v poslední době daří na hřištích soupeřů, kde vyhrál čtyři z uplynulých šesti duelů. "Pokud neumíte vyhrávat venkovní zápasy, nejste tým pro play off. Abyste postoupili, musíte vyhrávat i mimo vlastní arénu, protože jednoduše doma nemůžete vyhrát všechno," konstatoval trenér Kačerů Randy Carlyle.

Jeho tým si tak udržel jednobodový náskok v čele tabulky Pacifické divize před San Jose, kteří výhrou 5:2 na ledě Colorada prodloužili vítěznou sérii na pět utkání. Hlavním strůjcem úspěchu Žraloků byl Patrick Marleau, který výhru zařídil čtyřmi góly ve třetí třetině.

Sedmatřicetiletý útočník je dvanáctým hráčem v historii NHL, který skóroval čtyřikrát během jedné dvacetiminutovky. Naposledy to dokázal před 20 lety v dresu Pittsburghu Mario Lemieux proti Montrealu. "Byla to povedená třetina," smál se Marleau, jenž se trefil poprvé po sedmi zápasech a vylepšil svou sezonní bilanci na 16 zásahů.

Pozici nejlepšího týmu ligy potvrdili hokejisté Washingtonu výhrou 6:1 nad Carolinou. Capitals bodovali ve 14 utkáních za sebou, z nichž dvanáctkrát vyhráli. Dvěma góly se pod vítězství podepsal Dmitrij Orlov, brankář Braden Holtby pochytal 25 z 26 střel.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 12. Pirri, 34. Puempel, 47. Zuccarello - 39. Nolan, 60. Clifford. Střely na branku: 17:38. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Zuccarello, 3. Puempel (všichni Rangers).

Washington - Carolina 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Branky: 12. a 29. Orlov, 18. Justin Williams, 39. Kuzněcov, 54. Oshie, 58. Eller - 5. J. Staal. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Burakovsky, 3. Alzner (všichni Washington).

Arizona - Florida 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 23. Fischer, 23. White, 61. Rieder - 15. Trocheck (Kindl), 27. Sgarbossa. Střely na branku: 42:25. Diváci: 10.042. Hvězdy zápasu: 1. Rieder, 2. White, 3. Chychrun (všichni Arizona).

Winnipeg - Anaheim 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky: 3. Copp, 53. Ehlers - 5. Shaw, 6. Rakell, 49. Getzlaf. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 33:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. Ehlers (Winnipeg).

Colorado - San Jose 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Branky: 31. Iginla, 52. Martinsen - 43., 46., 51. a 57. Marleau, 20. Burns. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13.803. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. Burns, 3. Couture (všichni San Jose).

Toronto - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 28. a 43. Kadri, 19. Marner, 37. Hyman. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19.043. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Kadri, 3. Marner (všichni Toronto).