reklama

Vrátí se ještě? Mariána Hossu trápí alergie na výstroj. Vynechá další sezonu

Marián Hossa Marián Hossa autor: Reuters
Marián Hossa kvůli vážným potížím s alergií vynechá následující sezonu. Osmatřicetiletý slovenský útočník, který působí v Chicagu Blackhawks, trpí alergií na výstroj, která mu způsobuje čím dál větší problémy. Otázkou zůstává, jestli se ještě na led vrátí.

Praha - Slovenský hokej minimálně na rok přijde o jednu ze svých největších hvězd, Mariána Hossu. Osmatřicetiletý útočník, jenž působí v týmu Chicago Blackhawks, se potýká se zdravotními problémy, kvůli nimž vynechá další sezonu. A je otázkou, zdali se vůbec k hokeji vrátí. 

Jednou takhle chci mluvit na předávání cen NHL, přál si na Zlaté hokejce Pastrňák Jednou takhle chci mluvit na předávání cen NHL, přál si na Zlaté hokejce Pastrňák Čtěte zde

Hossa trpí silnou alergií na hokejovou výstroj. Několik posledních let proto musel brát silné léky a kvůli vedlejším účinkům chodil na pravidelné odběry krve. A právě vedlejší účinky medikace stojí za jeho rozhodnutím vynechat další ročník NHL.

"Trpím stále se zhoršujícími problémy kožního charakteru a také vedlejšími následky jejich léčby. Proto jsem se rozhodl vynechat sezobu 2017-18," uvedl ve středečním prohlášení Hossa. "Museli jsme používat čím dál silnější léky, které měly stále slabší účinky, takže Mariánovo rozhodnutí plně podporuji," dodal Hossův lékař Michael Terry. 

Slovenský matador má za sebou v elitní hokejové soutěži 19 sezon, s Chicagem od roku 2009 získal tři Stanley Cupy. Celkem nastřílel během kariéry v zámoří 525 branek a posbíral 1134 bodů. 

V minulé sezoně Blackhawks pomohl 45 body a byl druhým nejproduktivnějším Slovákem v soutěži. 

reklama