Krejčí pomohl Bostonu dvěma góly k výhře nad Washingtonem, Pastrňák přihrával

18. 4. 2021 21:52
Hokejisté Bostonu porazili v NHL Washington 6:3 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Dvěma góly k důležité výhře nad lídrem Východní divize přispěl David Krejčí, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, David Pastrňák přidal tři asistence.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Gólman Vítek Vaněček v dresu Capitals pětkrát inkasoval, poslední gól padl do prázdné branky.

Domácí se v úvodní třetině dostali po trefách kapitána Patrice Bergerona a Krejčího v rozmezí minuty do vedení, T.J. Oshie ale těsně před přestávkou snížil a v úvodu druhé části z přesilovky vyrovnal. Hosté se vzápětí v další početní výhodě dostali po gólu Anthonyho Manthy do vedení.

Bruins ale dokázali rychle zareagovat a po Pastrňákově přihrávce Brad Marchand vyrovnal. V závěru druhé třetiny opět zaúřadovali Krejčí s Bergeronem a znovu se těsně po sobě zapsali mezi střelce. Krejčí si nejprve v přesilovce počkal, až před ním projede bránící hráč, který se mu snažil skočit do střely, Bergeron pak završil v nájezdu tři na dva kombinaci s Pastrňákem a Marchandem.

Washington v koncovce nezachránilo ani odvolání Vaněčka, který si v zápase připsal 22 úspěšných zákroků. Marchand necelé dvě minuty před koncem zpečetil po další Pastrňákově přihrávce skóre do prázdné branky a s bilancí dvě branky a dvě asistence dosáhl hranice 700 bodů v kariéře.

Boston - Washington 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Branky: 13. a 38. Bergeron (na druhou Pastrňák), 14. a 37. Krejčí, 27. a 59. Marchand (na obě Pastrňák) - 20. a 24. Oshie, 25. Mantha. Střely na branku: 28:33. Vítek Vaněček odchytal za Washington 58 minut a 42 sekund, inkasoval pět gólů z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 81,5 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Krejčí, 3. Marchand (všichni Boston).