Krejčí se v NHL asistencí podílel na 800. bodu Nashe. Dát první gól je nejtěžší, děkovala posila

28. 2. 2018 11:08
Rick Nash dosáhl hned po přestupu do Bostonu na bod číslo 800, tři hokejisté si v úterním programu NHL připsali pět bodů.
Rick Nash (Boston Bruins)
Rick Nash (Boston Bruins) | Foto: Reuters

New Yorku - Hokejový útočník David Krejčí se asistencí podílel na prvním gólu Ricka Nashe za Boston po přestupu z New Yorku Rangers a zároveň jeho 800. bodu v NHL. Bruins doma zdolali Carolinu 4:3 v prodloužení. Hvězdami úterního programu byli útočníci Minnesoty Eric Staal a Jason Zucker a obránce Nashvillu Roman Josi, kteří nasbírali po pěti bodech.

Carolina se proti Bostonu v polovině úvodní části ujala v přesilové hře vedení, ale už o 100 sekund později vyrovnal Rick Nash po Krejčího přihrávce. Hostující obránce Justin Faulk chtěl s pukem vyjet z obranného pásma, útočník Jake DeBrusk mu ho však vypíchl přímo na hůl Krejčího. Rodák ze Šternberka pohotovým pasem našel před brankou Nashe, který překonal gólmana Scotta Darlinga.

Přihrávka Davida Krejčího a první gól Ricka Nashe za Boston:

"Když začínáte v novém týmu, chcete se trefit, abyste měli klid. První branka je vždycky nejtěžší," prohlásil třiatřicetiletý Rick Nash po svém druhém utkání v dresu Bruins.

Hurricanes ještě odskočili do vedení 3:1, ale centr Riley Nash tři sekundy před koncem první třetiny snížil a další střední útočník Tommy Wingels v prostředním dějství zařídil nerozhodný stav. Také devětadvacetiletý Wingels se za Boston prosadil poprvé po odchodu z Chicaga, při svém debutu si připsal i asistenci. "Oba to jsou zkušení hráči, kteří nám pomůžou být ještě lepší," pochválil Ricka Nashe a Wingelse trenér Bruce Cassidy.

Zápas dospěl do nastaveného času, v němž bek Charlie McAvoy dokonal obrat. Carolina prohrála pošesté za sebou. Bruins si poradili i bez jedné z klíčových opor Patrice Bergerona, kterého čeká pauza se zlomenou nohou.

K výhrám svých týmů pomohli nahrávkami také Jakub Vrána z Washingtonu a Radim Vrbata z Floridy. Odchovanec pražských Letňan Vrána den před 22. narozeninami asistoval u vítězného gólu Jevgenije Kuzněcova na 3:1. Ottawa skóre pouze zkorigovala zásluhou kapitána Erika Karlssona, pro něhož šlo o 500. bod v kariéře, a prohrála popáté za sebou. Naopak Capitals se vrátili do čela Metropolitní divize o bod před Philadelphii Flyers, jež má utkání k dobru.

Premiérový start si v barvách Washingtonu připsal zadák Jakub Jeřábek, jehož vedení angažovalo před uzávěrkou přestupů z Montrealu. Plzeňský rodák nastoupil ve třetí obranné dvojici po boku Brookse Orpika a ve hře strávil 12 minut a 35 sekund. Podobně jako další český obránce Capitals Michal Kempný ale nebodoval.

Šestatřicetiletý Vrbata proti Torontu zkraje druhé třetiny přispěl k brance Jonathana Huberdeaua na 2:0. Maple Leafs dotáhli utkání do prodloužení, ve kterém Panthers získali bod navíc díky útočníkovi Jaredu McCannovi.

Wild rozstříleli St. Louis 8:3 a potřetí v klubové historii dali osm branek. První hvězda uplynulého týdne Staal zaznamenal 14. hattrick v kariéře a přidal dvě asistence. Zucker si připsal gól a čtyři asistence. Útočník Mikael Granlund zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě přihrávky. Minnesota uspěla popáté v řadě, zatímco Blues prohráli sedmé utkání po sobě.

Švýcar Josi dotáhl Predators pěti nahrávkami k triumfu 6:5 ve Winnipegu, přestože ještě deset minut před koncem třetí části prohrávali hosté po gólu Paula Stastného 3:5. Dvaatřicetiletý útočník se trefil v prvním utkání po příchodu ze St. Louis. Poslední zápas za Blues odehrál shodou okolností právě proti Nashvillu a podobně jako v neděli musel strávit porážku, jelikož Predators třemi góly otočili skóre a radovali se z páté výhry v řadě. Rozhodující branku vstřelila nová akvizice z Chicaga Ryan Hartman minutu před vypršením základní hrací doby. Souboj z pozice čárového rozhodčího řídil Libor Suchánek.

Útočník Taylor Hall gólem a nahrávkou dovedl New Jersey k vítězství 3:2 v Pittsburghu a bodoval v 15. utkání po sobě, čímž vyrovnal klubový rekord Patrika Eliáše ze sezony 1999/2000 a Briana Gionty z ročníku 2005/06. Hallova bodová série je zároveň nejdelší v aktuální sezoně. Nejproduktivnější hráč týmu bodoval dokonce už v 22 utkáních, do nichž nastoupil, ale jeho šňůru přerušilo lednové zranění pravé ruky, kvůli němuž zmeškal tři duely.

"Když se vám něco takového povede, musíte mít štěstí. Jsem rád, že takhle pomáhám týmu. Bojujeme o účast v play off a všechny zápasy jsou důležité," uvedl kanadský útočník a dvojnásobný mistr světa.

V sestavě Vegas, které podlehlo Los Angeles 1:4, se objevil i útočník Tomáš Hyka. Golden Knights jej sice po pátečním duelu s Vancouverem poslali zpět na farmu do celku Chicago Wolves do AHL, ale před úterním duelem jej povolali znovu do prvního týmu.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 4:3 v prodl. (2:3, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 12. Rick Nash (Krejčí), 20. Riley Nash, 26. Wingels, 62. McAvoy - 11. B. McGinn, 14. Teräväinen, 20. Aho. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rick Nash, 2. Wingels, 3. McAvoy (všichni Boston).

Pittsburgh - New Jersey 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 9. Crosby, 38. Hunwick - 13. Palmieri, 25. T. Hall, 46. Noesen. Střely na branku: 38:38. Diváci: 18.581. Hvězdy utkání: 1. T. Hall, 2. Severson (oba New Jersey), 3. Crosby (Pittsburgh).

Washington - Ottawa 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 16. a 40. Kuzněcov (na druhou Vrána), 21. T. Wilson - 27. Hoffman, 44. E. Karlsson. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Kuzněcov, 2. Niskanen (oba Washington), 3. E. Karlsson (Ottawa).

Florida - Toronto 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 12. Barkov, 22. Huberdeau (Vrbata), 64. McCann - 23. D. Moore, 33. Hyman. Střely na branku: 31:39. Diváci: 14.265. Hvězdy utkání: 1. McCann, 2. Huberdeau, 3. Luongo (všichni Florida).

Winnipeg - Nashville 5:6 (0:0, 4:3, 1:3)

Branky: 33. a 35. Scheifele, 23. Hendricks, 38. Ehlers, 51. Stastny - 29. a 51. C. Smith, 36. Turris, 38. Ekholm, 54. R. Johansen, 60. Hartman. Střely na branku: 39:32. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. R. Johansen (Nashville), 2. Stastny (Winnipeg), 3. C. Smith (Nashville).

Dallas - Calgary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 20. D. Shore, 31. Seguin. Střely na branku: 26:38. Diváci: 17.124. Hvězdy utkání: 1. B. Bishop, 2. D. Shore (oba Dallas), 3. D. Hamilton (Calgary).

Minnesota - St. Louis 8:3 (3:1, 3:2, 2:0)

Branky: 29., 48. a 51. E. Staal, 8. a 12. Mikael Granlund, 3. Zucker, 38. M. Koivu, 40. Spurgeon - 10. a 39. Tarasenko, 21. Pietrangelo. Střely na branku: 33:25. Diváci: 19.261. Hvězdy utkání: 1. E. Staal, 2. Zucker, 3. Mikael Granlund (všichni Minnesota).

San Jose - Edmonton 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Branky: 22. Pavelski, 28. Braun, 37. Meier, 38. L. Couture, 60. Tierney - 5. McDavid, 47. Puljujärvi. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.327. Hvězdy utkání: 1. Pavelski, 2. E. Kane, 3. Tierney (všichni San Jose).

Vegas - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 6. W. Karlsson - 9. Clifford, 27. Toffoli, 40. Kopitar, 59. Carter. Střely na branku: 42:30. Diváci: 18.328. Hvězdy utkání: 1. J. Campbell, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. W. Karlsson (Vegas).