Krejčí si připsal asistenci, Jágr opět nebodoval. A Plekanec prožívá nejhorší start sezony v kariéře

Aktualizováno 23. 11. 2016 8:55
Čechům se v úterý v NHL příliš nedařilo. Jediný bod za asistenci si připsal útočník David Krejčí, ale jeho Boston stejně prohrál 2:4. Naprázdno vyšli ve vzájemném souboji i Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem, druhý jmenovaný měl ale větší radost,protože Philadephia porazila Floridu 3:1.
David Krejčí si připsal asistenci, ale na výhru to nestačilo
David Krejčí si připsal asistenci, ale na výhru to nestačilo | Foto: Reuters

New York - Útočník David Krejčí z Bostonu si v úterním utkání NHL připsal svou desátou asistenci v sezoně, Bruins ale prohráli se St. Louis 2:4. Žádný další český hokejista se ve čtyřech dosud odehraných zápasech už neprosadil. Naprázdno vyšli ve vzájemném souboji i Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem, více důvodů k radosti měl ale nakonec ten mladší, jehož Philadelphia zvítězila na ledě Floridy 3:1.

Krejčí byl u prvního gólu zápasu. V osmé minutě při přesilové hře na modré čáře nahrál obránci Toreymu Krugovi, jehož ránu dorazil do sítě David Backes. Ten se prosadil v premiérovém souboji proti klubu, kde strávil předchozích deset sezon a v němž plnil roli kapitána.

V polovině zápasu se Bruins dostali do vedení 2:1, když se při Krejčího vyloučení prosadil v oslabení Dominic Moore. Jenže hosté ještě do druhé přestávky skóre otočili dvěma góly v rozmezí dvou minut a na konci zápasu pečetili výhru trefou do prázdné branky.

Blues v sestavě s Dmitrijem Jaškinem oslavili čtvrté vítězství v řadě a velkou zásluhu na tom měl brankář Jake Allen, který zneškodnil 39 střel. "V první třetině to bylo z naší strany špatné, ale poté, co jsme ve druhé třetině dokázali skórovat, jsme odehráli nejlepší dvacetiminutovku na ledě soupeře v sezoně. A pak už jsme potřebovali skvělý výkon gólmana, který se dostavil," radoval se trenér Ken Hitchcock.

Bruins, v jejichž dresu znovu chyběl zraněný David Pastrňák, přišli kromě dvou bodů také o kapitána Zdena Cháru. Obrovitý slovenský obránce odstoupil ze hry v úvodu druhé třetiny, když ho hned při prvním střídání v rohu kluziště tvrdě narazil Jaden Schwartz. Trenér Claude Julien po utkání uvedl, že ke zdravotnímu stavu klíčového beka nemá žádné bližší informace.

Podle jeho názoru Chárovo zranění ovlivnilo výsledek. "Několikrát jsme na delší dobu zůstali uvěznění v pásmu, a když máte jen pět obránců, únava se kumuluje. Dostali jsme kvůli tomu pár gólů," uvedl Julien.

V duelu Floridy s Philadelphií byl hlavní postavou brankář hostů Steve Mason, který pochytal 38 z 39 střel a byl vyhlášen první hvězdou večera. O čisté konto přišel až dvě minuty před koncem zápasu, kdy už měli Flyers tříbrankový náskok, který získali díky jedné trefě v každé třetině. "Od začátku do konce chytal výborně. Dobře četl hru, takže hodně střel viděl. Odvedl skvělou práci," pochválil Masona trenér Dave Hakstol.

Gólem a přihrávkou přispěl k triumfu Wayne Simmonds, Voráček byl na ledě u druhého a třetího gólu, který Philadelphia vstřelila v přesilovce. Tu první využil Dale Weise, jenž se trefil poprvé v sezoně. "Myslím, že jsem nikdy neměl tak špatný start do sezony, ani v juniorech, ani v nižších soutěžích. Jsem rád, že jsem to zlomil," radovala se letní posila Flyers.

Další zápas s nulovým zápisem do statistik má za sebou Tomáš Plekanec, jehož Montreal podlehl v kanadském derby Ottawě 3:4. Český reprezentační útočník má po dvaceti zápasech na svém kontě gól a čtyři asistence, což je nejhorší bilance v této fázi sezony v jeho dosavadní kariéře v NHL.

Canadiens v utkání třikrát vedli, Senators ale pokaždé dokázali vyrovnat. Na začátku třetí třetiny se jim to podařilo už 65 sekund po třetím gólu domácích, za další dvě minuty pak obránce Erik Karlsson dokonal obrat. Brankář Montrealu Carey Price si připsal první porážku v sezoně v základní hrací době.

Útočník Ondřej Kaše se blýskl krásným gólem v dlouhém penaltovém rozstřelu mezi Anaheimem a New York Islanders. Jednadvacetiletý nováček v dresu Ducks se prosadil blafákem do bekhendu v osmé sérii, jenže Nikolaj Kuljomin mu vzápětí radost z rozhodujícího gólu sebral a vyrovnal. O vítězství Islanders 3:2 pak rozhodl ve čtrnácté sérii obránce Nick Leddy.

NHL:

Toronto - Carolina 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Gardiner - 18. Skinner, 35. Stalberg. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18.893. Hvězdy zápasu: 1. Stalberg, 2. Ward (oba Carolina), 3. Andersen (Toronto).

Boston - St. Louis 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Branky: 8. Backes (Krejčí), 29. Moore - 24. a 60. Lehterä, 34. Bortuzzo, 37. Stastny. Střely na branku: 41:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Allen (St. Louis), 2. Backes (Boston), 3. Lehterä (St. Louis).

Montreal - Ottawa 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Branky: 21. Weber, 28. Radulov, 43. Galchenyuk - 26. Hoffman, 36. Brassard, 44. Stone, 46. Karlsson. Střely na branku: 39:23. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (Ottawa), 2. Markov (Montreal), 3. Anderson (Ottawa).

Florida - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 59. Smith - 12. Simmonds, 34. Weise, 48. Cousins. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15.515. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Smith (Florida).

Anaheim - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 2. Fowler, 50. Rakell - 12. Pelech, 17. Bailey, rozhodující sam. nájezd Leddy. Střely na branku: 41:35. Diváci: 15.161. Hvězdy zápasu: 1. Fowler (Anaheim), 2. Greiss (Islanders), 3. Kaše (Anaheim).