Krejčí za hvězdu. Dvakrát skóroval při powerplay, Pastrňák tentokrát bez bodu

24. 11. 2019 6:46
Útočník David Krejčí vstřelil v NHL dva góly v 59. minutě při hře bez brankáře, pomohl tím Bostonu k výhře 5:4 v prodloužení nad Minnesotou a byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. Jakub Voráček překonal Davida Ritticha, vstřelil 200. gól v soutěži a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, hokejisté Philadelphie ale prohráli doma s Calgary 2:3 po samostatných nájezdech.
David Krejčí a jeho radost s nyní už bývalými parťáky z Bostonu
David Krejčí a jeho radost s nyní už bývalými parťáky z Bostonu | Foto: Reuters

V bohatém sobotním programu skórovali další čtyři čeští hráči. Filip Chytil odstartoval sedmou trefou sezony úžasný obrat New Yorku Rangers v Montrealu z 0:4 na konečných 6:5. Carolina porazila Floridu 4:2 i díky gólu Martina Nečase a 21 zásahům Petra Mrázka.

Ondřej Palát zpečetil brankou v závěru výhru Tampy Bay 6:2 nad Anaheimem. Jakub Vrána naopak otevřel skóre, ale s Washingtonem podlehl doma Vancouveru 1:2 po nájezdech. Český útočník dostal v NHL potřetí v kariéře důvěru v rozstřelu, poprvé ale neuspěl. Pavel Francouz nahradil v brance Colorada od druhé třetiny Philippa Grubauera za stavu 1:4 a z dvanácti střel neinkasoval, ale Toronto uhájilo vedení a zvítězilo 5:3.

Krejčí se prosadil během 48 sekund při hře šest na pět. Nejdříve po přihrávce Patrice Bergerona, který asistoval u čtyř branek Bostonu, snížil střelou do prázdné branky. Poté rodák ze Šterberku vyrovnal přesnou střelou z levého kruhu k bližší tyči. U obou gólů byl na ledě i David Pastrňák, který v utkání nebodoval. Obrat dokonal obránce Torey Krug v čase 62:41.

Góly Davida Krejčího:

"Na tréninku se hře 6 na 5 jednou za čas věnujeme. Základem je střílet na branku a tlačit se do ní. Přesně to jsme dělali," řekl Krejčí. "Poprvé jsem měl před sebou prázdnou branku. U druhého gólu jsem znovu dostal dobrou přihrávku a snažil jsem se vyslat co nejtvrdší ránu. Doufal jsem, že zas vznikne nějaká skrumáž a že se k nám puk odrazí. Tentokrát to zafungovalo, ale k tomu je potřeba i trochu štěstí," dodal.

Krejčí, který je v elitní desítce NHL s 15 kladnými body, měl v prodloužení na hokejce hattrick, ale obrat dokonal až obránce Torey Krug v čase 62:41. "Je to šok. Připadalo mi, že zápas kontrolujeme, ale v závěru se do nás zakousli," řekl útočník Minnesoty Zach Parise.

Voráček se v listopadu střelecky prosadil poprvé, předtím vyšel ve 12 zápasech naprázdno a před pár dny ho kritizoval i trenér Philadelphie Alain Vigneault. Kouč mu vyčítal nízkou produktivitu. Český útočník otevřel skóre, když se ve 34. minutě vrhl za ležícím pukem do brankoviště a poslal ho do sítě za Rittichova záda. Hranice 200 gólů v elitní zámořské lize dosáhl jako 18. český hokejista v historii.

Calgary dokázalo v třetí třetině dvakrát vyrovnat a v nájezdech mu zajistil bod navíc Matthew Tkachuk. Rittich si ve hře připsal 36 zákroků a v nájezdech na něj nevyzrál ani jeden ze tří střelců Flyers. Český gólman, který si v předchozích čtyřech startech připsal porážku, zaznamenal jubilejní desátou výhru v sezoně.

NHL:

Washington - Vancouver 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 3. Vrána - 14. E. Pettersson, rozhodující sam. nájezd Horvat. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Holtby (Washington), 3. E. Pettersson (Vancouver).

Philadelphia - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 34. Voráček, 57. K. Hayes - 42. Mangiapane, 59. E. Lindholm, rozhodující sam. nájezd M. Tkachuk. Střely na branku: 38:27. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 94,74 procenta. Diváci: 17.198. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk (Calgary), 2. Voráček (Philadelphia), 3. Mangiapane (Calgary).

Los Angeles - Arizona 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 23. Kopitar, 59. Prochorkin - 11. Kessel, 36. Crouse, 58. Fischer. Střely na branku: 45:19. Diváci: 15.912. Hvězdy zápasu: 1. Raanta (Arizona), 2. Kopitar (Los Angeles), 3. Demers (Arizona).

Boston - Minnesota 5:4 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 59. a 59. Krejčí, 25. DeBrusk, 40. Marchand, 63. Krug - 9. Zucker, 27. V. Rask, 35. E. Staal, 46. Fiala. Střely na branku: 39:36. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Krug, 3. Bergeron (všichni Boston).

Montreal - NY Rangers 5:6 (3:0, 1:3, 1:3)

Branky: 3. a 20. Domi, 10. a 46. Lehkonen, 23. S. Weber - 30. a 49. Lemieux, 27. Chytil, 28. Bučněvič, 46. Panarin, 53. Trouba. Střely na branku: 43:34. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Lemieux, 2. Panarin (NY Rangers), 3. Domi (Montreal).

Tampa Bay - Anaheim 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky: 17. a 33. B. Point (na první Rutta), 26. Kučerov, 35. Maroon, 47. Cirelli, 58. Palát - 18. D. Grant, 28. Rakell. Střely na branku: 27:38. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. B. Point, 3. Cirelli (všichni Tampa Bay).

New Jersey - Detroit 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Branky: 47. a 60. Coleman, 24. Palmieri, 45. Butcher, 56. Hall - 24. Hirose. Střely na branku: 34:20. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Domingue, 3. Butcher (všichni New Jersey).

Carolina - Florida 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Branky: 10. Pesce, 15. Nečas, 38. D. Hamilton, 59. A. Svečnikov - 9. Ekblad, 9. Boyle. Střely na branku: 34:23. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval dvě branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Diváci: 18.159. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. T. Teräväinen, 3. Nečas (všichni Carolina).

Winnipeg - Columbus 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky: 9. Wheeler, 26. Ehlers, 35. Perreault, 59. Copp - 5. Dubois, 27. S. Jones, 28. Nyquist. Střely na branku: 31:35. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Dubois (Columbus).

Colorado - Toronto 3:5 (1:4, 1:0, 1:1)

Branky: 1. MacKinnon, 31. Burakovsky, 47. Ničuškin - 10. N. Shore, 11. Matthews, 14. Barrie, 18. Kapanen, 60. Hyman. Střely na branku: 37:28. Pavel Francouz odchytal za Colorado 37:11 minuty a z 12 střel neinkasoval. Diváci: 18.137. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Toronto), 2. Kadri (Colorado), 3. Matthews (Toronto).

St. Louis - Nashville 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Branky: 14. Kostin, 57. Pietrangelo - 1. F. Forsberg, 4. Ekholm, 19. Sissons, 60. Järnkrok. Střely na branku: 26:43. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm (Nashville), 2. Binnington (St. Louis), 3. Saros (Nashville).

Dallas - Chicago 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 15. Hintz, rozhodující sam. nájezd Pavelski - 18. Määttä. Střely na branku: 41:39. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin (Dallas), 2. Lehner (Chicago), 3. Pavelski (Dallas).

Vegas - Edmonton 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky: 20. Eakin, 35. Theodore - 6. a 43. McDavid, 16. Bear, 33. Markus Granlund. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.319. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Theodore (Vegas).

San Jose - NY Islanders 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 27. Sörensen, 63. Couture - 28. Cizikas. Střely na branku: 26:28. Diváci: 16.471. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Sörensen, 3. Couture (všichni San Jose).