reklama

Po Vránovi další třesk? Hvězdný Rus vrší průšvihy, Capitals dochází trpělivost

Kuzněcov nedělá v poslední době Washingtonu radost. Kuzněcov nedělá v poslední době Washingtonu radost. autor: Reuters
Hokejový Washington by v bližší budoucnosti mohl ohlásit další velkou výměnu. Podle zámořských zdrojů mu dochází trpělivost s hvězdným centrem Jevgenijem Kuzněcovem.

Ve stávajícím ročníku Capitals nečekaně opustil mladý český střelec Jakub Vrána, protože byl nespokojený s omezeným časem na ledě.

Místo NHL chození po doktorech. Na MS jsi riskoval život, vyděsili hvězdičku Místo NHL chození po doktorech. Na MS jsi riskoval život, vyděsili hvězdičku Čtěte zde

Brzy by mohl zmizet také Kuzněcov, ještě důležitější člen party, která před třemi roky ukořistila Stanleyův pohár. Opěvovaný ruský tvůrce hry byl tehdy s 32 body (12+20) nejproduktivnějším hráčem play off.

Od té doby ale kromě nevyrovnaných výkonů předvedl několik přešlapů. Naposledy přišel pozdě na týmovou schůzku před zápasem na ledě Rangers (kde řádil jeho parťák Tom Wilson, což vedlo k velké pranici v následné odvetě). Za trest dostal stopku na jedno utkání.

Není ale jasné, kdy znovu nastoupí, protože zároveň skončil na covidové listině, což znamená, že se přinejmenším vystavil rizikové situaci. Brankář Ilja Samsonov, jenž také přišel pozdě, zamířil po suspendaci mezi cestující náhradníky.

"Musí tady být nějaká pravidla a hranice," komentoval tresty trenér Washingtonu Peter Laviolette. "Máme nějaká očekávání a za případné prohřešky musíte nést odpovědnost."

Kuzněcov skončil na covidové listině už podruhé v aktuální sezoně. Poprvé se provinil tím, že trávil čas hotelovém pokoji s dalšími Rusy Samsonovem, Alexandrem Ovečkinem a Dmitrijem Orlovem. Nikdo z nich neměl roušku.

Capitals za nepovolený dýchánek dostali pokutu sto tisíc dolarů (přes dva miliony korun).

Kuzněcov navíc chytil koronavirus a podle svých slov prodělal těžší průběh onemocnění. Zmeškal měsíc a ve 41 zápasech, které letos stihl, posbíral jen 29 bodů (9+20).

Kokainová aféra

A to by přitom měl napravovat prohřešky z nedávné minulosti. Na mistrovství světa 2019 slavil po porážce Česka bronz, ale pak mu kontroloři zjistili přítomnost kokainu v těle. Vyšla z toho čtyřletá stopka od IIHF, což mimo jiné znamená, že Kuzněcov si nezahraje na příští olympiádě.

Ještě před tvrdou suspendací kolovalo internetem video, na němž Rus sedí před stolem s bankovkou a dvěma lajnami bílého prášku. Šlo o starý záznam z Las Vegas, kde Kuzněcov slavil s parťáky Stanley Cup.

Jevgenij Kuzněcov v dresu Washingtonu NHL hokej Jsou dny Jevgenije Kuzněcova ve Washingtonu sečteny? Foto: Reuters

"Ještě jednou se omlouvám, že jsem zklamal svou rodinu, spoluhráče, klub a fanoušky. Slibuji, že udělám vše, co je v mých silách, abych si vás opět získal na ledě i mimo něj," kál se Kuzněcov, když už nemohl užívání kokainu popírat.

Svou pověst si ale od té doby moc nevylepšil.

"Myslím, že Washington už s Kuzněcovem ztrácí trpělivost," napsal nedávno Elliotte Friedman ze stanice Sportsnet. 

Pierre LeBrun z konkurenční TSN přinesl podobný pohled: "Kuzněcov začíná některé členy klubu do jisté míry dráždit." Důvodem mají být kromě posledních výstřelků také útočníkovy nevyrovnané výkony. 

"Washington možná bude po sezoně ochotný naslouchat zájemcům o Kuzněcova," věří LeBrun.

Osmadvacetiletý Rus má sice v kontraktu klauzuli o nevyměnitelnosti, ale jen omezenou, což znamená, že může trejd zatrhnout jen v některých případech. Uchazeči o služby vyhlášeného šikuly navíc musí počítat s tím, že jeho kontrakt s průměrným ročním platem 7,8 milionu vyprší až za čtyři roky.

reklama