reklama

Kývl Radulov Dallasu kvůli daním? Montreal: Z jeho dřívějších nároků byste spadli ze židle

Alexandr Radulov Alexandr Radulov autor: ČTK
Radulovův agent o víkendu tvrdil, že když jeho klient nedostane, co chce, odejde zpátky do Ruska. K tomu nakonec nedošlo. Hokejový bouřlivák míří do Dallasu, od něhož během příštích pěti let dostane 31,25 milionu dolarů. Montreal má smůlu, možná i kvůli vysokým daním.

Praha - Dallas Stars nakupují ve velkém. Po zpackané sezoně ulovili brankáře Bena Bishopa, beka Marca Methota, útočníky Martina Hanzala a hlavně Alexandra Radulova, největší ofenzivní eso na volném trhu.

Jágra nechce ani Philadelphia. Florida volí mládí a rychlost, elitní lajnu má doplnit Rus, ne Vrbata Jágra nechce ani Philadelphia. Florida volí mládí a rychlost, elitní lajnu má doplnit Rus, ne Vrbata Čtěte zde

"Chtěl jsem dlouhodobou smlouvu, takže jsem šťastný," liboval si 30letý Rus po podpisu.

Řeč stočil také na Montreal, kde doteď působil. Prohlásil, že kanadský klub mu nabídl stejné podmínky, ale příliš pozdě: "Už jsem se domluvil s Dallasem. Přece by nebylo fér, kdybych to ještě změnil. Když něco vezmete, už není cesty zpět, ne?"

Jenže podle Аrpona Basua z oficiálního webu NHL a stanice Sportsnet dostal Radulov od Montrealu nabídku na 31,25 milionu za pět let služeb už před víkendovým otevřením trhu.

Manažer Montrealu: Pokud chcete loajalitu, kupte si psa

Canadiens o forvarda, který jim v sezoně pomohl 54 body (18+36), hodně stáli. Proto s ním chtěli prodloužit smlouvu co nejdřív. Naráželi však na přemrštěné požadavky. "Předložili jsme mu velmi lákavou nabídku, ale on se rozhodl, že půjde na trh," řekl v neděli na tiskové konferenci generální manažer klubu Marc Bergevin.

A co Kovalčuk?

Rok po Radulovovi touží po návratu do NHL také 34letý Ilja Kovalčuk. Plán je takový, že podepíše smlouvu s New Jersey, odkud může zamířit jinam. Kvůli dřívějšímu útěku do Ruska v podstatě není možné, aby uzavřel kontrakt s jiným klubem.

Jednání mezi Devils a Kovalčukem momentálně probíhají. Podle hokejového analytika Briana Lawtona požaduje hvězdný útočník minimálně tříletou smlouvu s ročním platem 6,5 milionu dolarů.

Právě on dal loni Radulovovi šanci. Do hráče s kontroverzní minulostí, který zářil v Kontinentální lize, investoval 5,75 milionu dolarů, což leckomu přišlo příliš.

Když Bergevin dostal o víkendu otázku, zda od hvězdného křídelníka nečekal větší loajalitu, odvětil: "Pokud chcete loajalitu, kupte si psa."

Za fráze se neschovával ani při dalších odpovědích, uvedl například: "Kdybych vám řekl, co Radulovův agent požadoval v lednu, spadli byste ze židle."

Podle Tonyho Marinara z kanadské stanice TSN mělo jít o kontrakt na dlouhých osm let. Později Radulov slevil, ovšem ještě v červnu žádal šestiletou smlouvu na 42 milionů.

Montreal, který stál o tříletou dohodu, částečně ustoupil a učinil finální nabídku: 31,25 milionu na pět let. Radulov ji však nechal ležet na stole a v pondělí přijal stejné podmínky od Dallasu. 

"Chci poděkovat fanouškům Montrealu, týmu a celé organizaci za skvělý rok," napsal ruský bohatýr na svém instagramovém účtu. V komentářích však schytal dost urážek.

Rozhodly daně?

Ihned se začalo spekulovat, že zvolil odchod jen kvůli daním. V Dallasu mu z celkové částky 31,25 milionu dolarů zbude necelých 19 milionů, zhruba o čtyři více, než by inkasoval v Montrealu.

Aleš Hemský Body Alexandra Radulova zkusí nahradit také Aleš Hemský. Foto: Reuters

V přepočtu na koruny jde téměř o stomilionový rozdíl. 

Manažer Bergevin sice není rád, že ztratil Radulova, na druhou stranu má teď volnější ruce. Může se soustředit na prodloužení spolupráce s mladíkem Alexem Galchenyukem a třeba udržet také veterána Andreje Markova.

Hvězdného Rusa nejspíš nahradí Jonathan Drouin, nedávná posila z Tampy, navíc může překvapit 33letý Aleš Hemský, jenž s Canadiens podepsal roční spolupráci na milion dolarů.

V minulé sezoně naskočil kvůli zranění kyčle jen k 15 zápasům, ale nyní je stoprocentně zdravý. "Věřím, že dokážu hrát na stejné úrovni jako dřív a že můžu pomoct Montrealu ke Stanley Cupu," řekl.

reklama