reklama

Jak bude vypadat tým Las Vegas pro NHL? Hráče si budou vybírat, Rangers možná uzmou Nashe

Podobne možná budou Ricka Nashe za rok vítat ve Vegas. Podobne možná budou Ricka Nashe za rok vítat ve Vegas. autor: Reuters
Nový tým z Las Vegas vstoupí do zámořské hokejové NHL až za rok. Už nyní se však spekuluje o tom, jak by mohl vypadat nově vzniklý tým. Tady jsou první náčrty.

Praha – To, že NHL od sezony 2017/18 rozšíří nový tým v Las Vegas, už pravděpodobně víte. Kde ale vezme uměle vytvořený klub fanoušky a hráče? Jak to vůbec v takových situacích funguje? Pojďme si zahrát na generální manažery.

Zatím se ví jen to, že tým bude hrát v aréně pro 17 a půl tisíce lidí a pravděpodobně všechny domácí zápasy budou vyprodány. Jmenovat by se měl Las Vegas Black Knights. Zatím však není jasné, kdo se po tamním ledě bude prohánět. Každopádně se však pořádně zahýbe hráčský trh.

Fakta o Las Vegas

  • Ročně tam zavítá okolo 40 milionů turistů
  • V celé aglomeraci žije asi 2 miliony obyvatel
  • Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů světa
  • Black Knights budou prvním velkým profesionálním týmem ve městě

"Hokej bude tohle město zajímat. Je v něm prvotřídní hokejová aréna a už teď mám informace, že bude velký zájem o permanentní vstupenky, což je skvělé. Neměla by to být nějaká atrakce a zábava pro turisty, to rozhodně ne," řekl nedávno šéf NHL Gary Bettman.

Představitelé Knights si po následující sezoně z každého klubu vyberou jednoho hráče. Manažeři v NHL už tak nyní řeší, jak ochránit své největší hvězdy. Každý si může pojistit služby až jedenácti svých hráčů, a to podle následujících dvou variant:

1. Pojistí si 7 útočníků, 3 obránce a jednoho brankáře

2. Pojistí si 8 hráčů bez ohledu na pozici a jednoho brankáře

Na tuto listinu navíc musí povinně zařadit hráče, kteří mají ve smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti. Logicky si tak Vegas nebudou moci ukrást například Ovečkina nebo Crosbyho. Mnoho dalších velmi zajímavých jmen je ale ve hře.

Logo a dresy. Vše však zatím pouhé domněnky:

Redaktoři uznávaného kanadského hokejového webu Sportsnet.ca se rozhodli co nejrealističtěji sestavit kádr Las Vegas tak, jak by mohl opravdu vypadat. Ohled brali na platové stropy, no-trade klauzule, chráněné hráče, ale taky logickou stavbu se střelci, mládeží, veterány či hráči, jež se nebojí přitvrdit.

Takhle nějak by sestava Las Vegas Black Knights mohla vypadat:

Brankáři:

Ryan Miller, Phillip Grubauer, Kristers Gudlevskis, Lauren Brossoit

Obránci:

Mark Methot - Jack Johnson

Alexej Jemelin - Adam McQuaid

Ian Cole - Carl Gunnarsson

James Wisniewski - Jyrki Jokipakka

Útočníci:

Rick Nash - Tyler Bozak - James Neal

Patrick Sharp - Rickard Rakell - Dustin Brown

Jussi Jokinen - Luke Glendening - Matt Read

Nikolaj Kuljomin - Marko Daňo - Jason Zucker

Další hráči k dispozici:

Útočníci: Matt Moulson, Chris Tierney, Christian Thomas, Michajl Grigorenko. Obránci: David Schlemko, David Rundblad.

Québec musí na NHL dál čekat, nový tým bude z Las Vegas Québec musí na NHL dál čekat, nový tým bude z Las Vegas Čtěte zde

Hvězdou může být Nash 

Mezi útočníky pravděpodobně nejvíc zaujme jméno Ricka Nashe. Byl by to obrovský reklamní tahák a Rangers by se nejspíš rádi zbavili jeho téměř 8 milionové smlouvy. Další forvardi jako Neal, Jokinen nebo Sharp jsou bodovými jistotami a velkou zkušeností do kabiny.

Obranu by mohli tužit Johnson a Wisniewski, kteří jsou výborní rozehrávači přesilovek, nebo Fin Jokipakka, skvělý bruslař a představitel moderního up-and-down hokeje, který pomohl letos Suomi na mistrovství světa ke stříbrným medailím.

Do branky pak kanadští redaktoři chtěli amerického gólmana. Vybírali z dvojice Jimmy Howard a Ryan Miller. Volba nakonec padla na druhého jmenovaného i proto, že Howard zřejmě Detroit opustí už letos. Dvojkou by pak mohl být spolehlivý mladík z Tampy Kristers Gudlevskis.

Autoři však jedním dechem dodávají, že před sebou mají kluby ještě jeden rok obchodů a nových smluv a mnohé se tak může změnit.

reklama