reklama

NHL je super, ale už odmala mi vštěpovali, že je reprezentace nejvíc, říká Sedlák

Lukáš Sedlák. Lukáš Sedlák. autor: ČTK
Čtyřiadvacetiletý český hokejista Lukáš Sedlák není zatím v Česku příliš známý, ale po premiérové sezoně v Columbusu se začíná dostávat do povědomí širší hokejové veřejnosti. Období letního volna Sedlák vyplnil i účastí na turnaji Red Bull Urban Buly, ale na rozdíl od Tomáše Hertla, který se zúčastnil jen exhibičních zápasů, si Sedlák zahrál se svým týmem z jižních Čech i oficiální soutěž. V rozhovoru pro Aktuálně.cz odchovanec Českých Budějovic hovořil nejen o nadcházející sezoně.

Jak zatím probíhá vaše dovolená po premiérové sezoně v NHL?

Tenisák, betonový plácek a zápasy proti Hertlovi nebo Sedlákovi. Turnaj pouličního hokeje vrcholí Tenisák, betonový plácek a zápasy proti Hertlovi nebo Sedlákovi. Turnaj pouličního hokeje vrcholí Čtěte zde

Vypadli jsme poměrně brzy po prvním kole play off, takže jsem byl nějaké čtyři dny na to doma. Udělal jsem si trochu volno, potom jsem asi šest nebo sedm týdnů trénoval a před nedávnem jsem se vrátil z dovolené z Dominikánské republiky. Ještě mám zhruba dva měsíce před kempem, takže budu už jen trénovat.

Vydržíte na dovolené bez pohybu? Nebo volné dny u moře proležíte?

Třeba minulý rok jsem na dovolené zašel i do posilovny nebo si šel zaběhat, ale letos jsem dovolenou jenom proležel.

S jakým cílem půjdete do nové sezony?

Hlavně z NHL nechci vypadnout, život v ní je daleko jednodušší než v AHL nebo Rusku. Všechno je na špičkové úrovni, nemusíte se bát, jestli dostanete výplatu. V AHL to zase není vždycky tak pohodlné. Takže se chci v NHL udržet.

Na Calder Cup pro vítěze AHL si i letos sáhne Čech. Nosek s Frkem jdou proti Mašínovi Na Calder Cup pro vítěze AHL si i letos sáhne Čech. Nosek s Frkem jdou proti Mašínovi Čtěte zde

V AHL se stane, že nepřijde výplata?

V AHL ne. To jsem myslel spíš to Rusko. V Americe se to asi ještě nestalo.

Jakou máte v Columbusu pozici po premiérové sezoně, ve které jste odehrál přes šedesát zápasů?

Myslím si, že docela solidní. Trenér mě po Vánocích začal docela dost využívat. Naskákaly mi tam nějaké minuty, takže před kempem jsem v dobré pozici, ale na druhou stranu v NHL jsou na každý post nažhavení dva nebo tři hráči, takže musíte během kempu makat, aby vám to místo někdo nesebral. K nám teď přišli tři hráči, kteří mohou hrát centra, takže to bude zase těžší. 

Jak těžký byl postup z AHL do NHL?

Popravdě to byl velký rozdíl. Ani jsem nečekal, že to bude až tak těžké. Nejvíc mě překvapila ta rychlost, ani ne hráčů, spíše celkově té hry. Hráči v NHL všechno řeší bleskově a přemýšlí několik kroků dopředu. To v AHL není tak obvyklé. Měl jsem zažité nějaké mechanismy jak třeba bránit a podobně a to potom v NHL vůbec nefungovalo, protože hráči v NHL jsou daleko chytřejší. 

NHL žasne nad obří smlouvou pro hvězdu. Oproti jiným sportovcům je přitom McDavid v Americe "chudák" NHL žasne nad obří smlouvou pro hvězdu. Oproti jiným sportovcům je přitom McDavid v Americe "chudák" Čtěte zde

Stihl jste procestovat v USA některé turisticky vyhledávané destinace?

Hrajete třikrát za týden, máte během týdne pouze jeden den volno, kdy nemusíte vůbec na zimák. Z letadla rovnou na hotel, kde se vyspíte a hned jdete na trénink a pak se zase hraje, takže jsem během sezony stihl pořádně projít jen Washington a v Kanadě jsem taky něco viděl, ale na nějaké větší výlety to během sezony není. A to už tam jsem pět let. Ale letos se chystám odjet do Ameriky už trochu dřív před kempem, abych se podíval do větších měst nebo do přírodních parků.

Zahrál jste si turnaj na betonu s tenisákem. Poznávali vás protihráči?  

Zatím v Česku nejsem moc známý. V nároďaku jsem ještě neměl šanci hrát, protože jsem se zranil. Když se pohybujete mezi hokejisty, tak vás poznávají, ale obyčejní lidé spíše ne.

Kývl Radulov Dallasu kvůli daním? Montreal: Z jeho dřívějších nároků byste spadli ze židle Kývl Radulov Dallasu kvůli daním? Montreal: Z jeho dřívějších nároků byste spadli ze židle Čtěte zde

Tváří turnaje byl Tomáš Hertl. Odkud se znáte?

Z reprezentace do šestnácti let. Nedávno jsem třeba potkal Davida Pastrňáka, kterého jsem osobně neznal, ale seznámili jsme se a pogratulovali jsme si k sezonám.

Zmínil jste reprezentaci, tak jaký máte přístup k národnímu týmu?

Říkám hodně často, že je nároďák nejvíc, co můžete dosáhnout. NHL je hezká, ale reprezentace je nejvíce. Jednou jsem Čech a chtěl bych národ reprezentovat. Odmala mi vštěpovali, že je nároďák nejvíc. Ten dělá lidem daleko větší radost než to, že hraju v NHL.

České Budějovice nakonec neuspěly v baráži o postup do extraligy. Sledujete váš mateřský klub i z USA?

Motor sleduju, hrál jsem tam odmala. Každý ví, co se stalo s tou extraligovou licencí a podobně. Samozřejmě klukům držím palce, aby se vrátili zpátky nahoru. Do první ligy je těžké sehnat hráče, kteří dokáží postup vybojovat. Během výluky byl v týmu Venca Prospal spolu s dalšími hvězdnými kluky a stejně bylo obtížné dostat se nahoru. Líbí se mi, že si Motor chce ten postup uhrát sportovní cestou a nechce si licenci koupit. 

Vegas ulovilo Fleuryho či Neala, místo Mrázka vzalo Noska. Také chce sestavit ruský superútok Vegas ulovilo Fleuryho či Neala, místo Mrázka vzalo Noska. Také chce sestavit ruský superútok Prohlédněte zde
reklama