reklama

Majitel na odchodu k Trumpovi, pomalá léčba novým koučem. Jágr a spol. se upínají k domácí sérii

Jágr a spol. musí doma zabrat. Jágr a spol. musí doma zabrat. autor: ČTK
Jágrova Florida začala domácí sérii, Buffalo v úterý porazila těsně 4:3 po nájezdech. Před vlastními fanoušky odehraje ještě sedm z příštích osmi zápasů. Nutně potřebuje vyhrávat, aby dohnala ztrátu na play-off a odvrátila pozornost od nejasností v managementu.

Praha – Jaromír Jágr vyrovnal v historickém pořadí produktivity druhého Marka Messiera, veterán Roberto Luongo vytáhl na důležitou domácí šňůru novou brankářskou masku. To jsou čerstvé zprávy, které fanoušci Floridy Panthers můžou přijmout pozitivně, bez nervů.

Jinak ale musí často přemýšlet, co bude dál. V létě je znepokojila překopaná obrana, nedávno oplakali vyhazov oblíbeného trenéra Gerarda Gallanta. Nyní diskutují o nejasné pozici Dalea Tallona (muže, který přivedl Jágra) v managementu a nové práci majitele Vincenta Violy, jehož budoucí americký prezident Donald Trump vidí na ministerstvu obrany.

Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Grafika: Jágrova poslední sezona. Podívejte se, jak se mu dařilo v Calgary i kolik zbývá k rekordům Prohlédněte zde

Konkrétně má Viola jakožto jeden z tajemníků pracovat pro šéfa Pentagonu, kterým se stane generál James Mattis. Tuhle novinku nikdo nečekal. Vlastník hokejové Floridy s prostořekým miliardářem oficiálně nemá bližší vztah, pouze mu během předvolební kampaně pronajal domovskou arénu Panthers.

"Americký lid by měl mít velkou důvěru, že Vinnie Viola disponuje vším, co je třeba k tomu, aby udržel Ameriku bezpečnou a řešil otázky kolem našich vojáků," prohlásil Trump, jenž v listopadových prezidentských volbách porazil Hillary Clintonovou.

"Je to velká čest, ale zároveň s ní přichází velká zodpovědnost. Budu za americký lid a jeho právo na svobodu bojovat každý den," opáčil Viola. Jeho novou práci ještě musí schválit Senát USA.

Luongo má blíž k nukleárním kódům

"Pokud znáte Vinnieho, víte, že je to patriot a miluje armádu. Vědět, že zrovna Vinnie bude vést americkou armádu, je hodně inspirující. Hned se cítím v bezpečí," dodal Matthew Caldwell, prezident Panthers.

Viola absolvoval prestižní vojenskou akademii ve West Pointu, načež pět let sloužil u 101. výsadkové divize. Zbohatl díky firmě, která k obchodování s akciemi využívá počítačové algoritmy. Po útocích na dvojčata z 11. září 2001 financoval instituci zaměřenou na boj proti terorismu.

Donald Trump Vincent Viola dostal práci v širokém týmu budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa. Foto: Reuters

Hokejovou Floridu koupil před třemi roky, přičemž chod klubu aktivně ovlivňuje. Například mu vdechl armádní image. Jenže až začne pracovat pro šéfa Pentagonu, moc času mu nezbude. Proto svou agendu přenechá menšinovému majiteli Dougu Cifuovi. Ten nedávno vyvrátil spekulace, že Panthers jsou na prodej: "Jde o stoprocentně chybné, nepravdivé informace."

Turbulentní změny jsou každopádně vidět. Fanoušci nejistotu vnímají, hráči však drží dekorum. "Kolem nás je hodně rámusu. Kluci ho vnímají různě. Mě osobně neovlivňuje, na ledě jsem to pořád já. Dělám svoji práci," řekl kanadský gólman Luongo. Zároveň s úsměvem dodal, že díky Violovi má teď blíž ke kódům k nukleárním zbraním.

Nová maska Roberta Luonga:

Bjugstad: Je čas na vítěznou sérii

Po srandičkách však hokejisté Floridy myslí na jediné. "Je čas na vítěznou sérii," prohlásil na začátku týdne útočník Nick Bjugstad.

Jágr a spol. strávili poslední týdny hlavně na cestách, nyní odstartovali pětizápasovou domácí šňůru vydřeným vítězstvím nad Buffalem. Ve známém prostředí odehrají ještě sedm z osmi příštích duelů. Aby alespoň vyrovnali 103 bodů z minulé sezony, musí hodně zabrat. Mírnou ztrátu na vyřazovací boje zatím marně dohánějí i pod novým koučem Tomem Rowem.

Fanoušci Floridy jsou netrpěliví. Jestliže kýženou šňůru výher neuvidí ani na Vánoce, zbude jim poslední naděje – únorový návrat elitního forvarda Jonathana Huberdeaua.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde
reklama