"Jako kdyby ho napadl žralok." Hokejista spadl při střetu obličejem na ostří brusle

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 19. 4. 2023 14:52
Tady bylo k tragédii opravdu jen kousek... Hokejista Winnipegu Morgan Barron spadl v zahajovacím utkání 1. kola play off NHL při mele v brankovišti obličejem na pohybující se ostří brusle gólmana Vegas Laurenta Brossoita. Je skoro zázrak, že nůž nezasáhl čtyřiadvacetiletého útočníka do očí a vyvázl "jen" s ranou na čele, kterou spravilo 75 stehů.
Sestřih utkání Vegas - Winnipeg včetně situace, v níž Morgan Barron spadl na ostří brusle soupeřova brankáře | Video: Asociated Press

V polovině úvodní třetiny se v lasvegaské Areně dostal Winnipeg do obrovské šance, jak zlomit bezbrankové skóre.

Barron si našel mezi kruhy zpětnou přihrávku, vypálil, ale Brossoit ve skluzu puk betonem vytěsnil - jenže přímo k Masonu Appletonovi. Ten mohl snadno skórovat do odkryté branky, ovšem kotouč se mu svezl po čepeli, zastavil se o tyčku a začala obrovská mela.

Hráči Winnipegu se snažili puk dotlačit za čáru, soupeř se jim v tom pokoušel zabránit, do klubka těl a šermujících hokejek skočil po hlavě i gólman Brossoit.

Jeho brusle se pak vymrštila do vzduchu přesně v okamžiku, kdy obránce postrčil Barrona tak, že spadl obličejem přímo na její ostří.

Forvard Winnipegu odjel z hororového střetu po svých. Lékaři mu ránu na čele sešili pětasedmdesáti stehy, celý incident ale mohl dopadnout daleko hůře. Takhle už ve druhém dějství seděl Barron zase na střídačce a naskakoval do hry, celkem v zápase strávil na ledě přes deset minut.

"Odvedli skvělou práci, jak mě sešili," chválil hrdina lékařský tým Jets. "Naštěstí to nezasáhlo oko, jsem rád, že mě to netrefilo do horšího místa," oddechl si útočník.

"Snažil jsem se dotlačit puk do branky a pak jsem viděl, jak se blíží to ostří brusle. Byla to trochu smůla. Jako první mi blesklo hlavou, že naštěstí vidím, to byla nejdůležitější věc," doplnil Barron.

Jeho srdnatost ocenili parťáci i trenér Rick Bowness. "Byla to pořádně vážná rána. Takže všechen kredit, že se vrátil a hrál," pokyvoval kouč hlavou.

"Byla to taky inspirace pro naše hráče. Byl zpátky na střídačce a všichni říkali: Skvělé, že tě tady zase vidíme. Jeho přítomnost - a všichni viděli, že to bylo fakt vážné - všechny nastartovala," pochvaloval si Bowness.

"Abych byl upřímný, vypadal, jako kdyby ho napadl žralok," ulevil si Adam Lowry, spoluhráč Barrona ze třetí lajny.

"Bylo to děsivé. Všichni jsme se snažili dotlačit puk do branky a najednou vidíte cestičku krve od brankoviště až na střídačku. To, že pokračoval, svědčí o jeho srdci," smekl klobouk.

Winnipeg nakonec zvítězil 5:1. Kyle Connor a Pierre-Luc Dubois mu v úvodu druhé třetiny zajistili během 62 vteřin vedení 2:0. Vegas snížilo trefou Williama Karlssona, ale na začátku poslední části vrátil Blake Wheeler hostům dvoubrankový náskok.

V závěru zvýraznil Adam Lowry dvěma zásahy výhru Jets, kteří byli v utkání střelecky aktivnější 31:17. První bod v sérii vychytal Connor Hellebuyck, jemuž kryl záda David Rittich.