Montreal nevyhrál na ledě San Jose už 17 let, výhru Žraloků vychytal gólman Jones

Že černá série Canadiens na ledě San Jose nadále trvá, má na svědomí také gólman Martin Jones, který byl při výhře 2:1 vyhlášen první hvězdou zápasu. Že černá série Canadiens na ledě San Jose nadále trvá, má na svědomí také gólman Martin Jones, který byl při výhře 2:1 vyhlášen první hvězdou zápasu. autor: Reuters
V noci z pátku na sobotu měla NHL na programu pouze dva zápasy. Montrealu se v jednom z nich nepovedlo ani podesáté v řadě zvítězit na ledě San Jose Sharks, v tom druhém Calgary zdolalo Minnesotu po nájezdech.

San Jose - Hokejisté San Jose porazili v NHL Montreal 2:1 a připsali si desáté vítězství nad Canadiens na domácím ledě v řadě. Od listopadu 1999 prohrál kanadský tým v Kalifornii osm zápasů v základní hrací době a dva po prodloužení či nájezdech. V druhém pátečním duelu Calgary udolalo Minnesotu 3:2 po nájezdech a poprvé v sezoně vyhrálo dva domácí zápasy za sebou.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

O čisté konto přišel Jones minutu před koncem

Žraloci, stále bez zraněného Tomáše Hertla, vykročili k šesté výhře z posledních sedmi utkání dvěma góly v první třetině. V šesté minutě otevřel skóre v přesilové hře obránce Brent Burns, ve 20. minutě zvýšil na 2:0 Joe Pavelski.

Skvělý výkon podal v brance San Jose Martin Jones, jenž zneškodnil 31 z 32 střel a těsně tak předčil svůj protějšek Careyho Pricea, který zaznamenal 28 zákroků. O čisté konto přišel gólman Sharks až 77 sekund před koncem základní hrací doby, kdy za hosty snížil v přesilové hře znásobené hrou bez brankáře Artturi Lehkonen.

Jen 14 minut strávil na ledě v dresu Montrealu Tomáš Plekanec, což je nejméně od začátku sezony. Třikrát stihl vystřelit na branku, svého druhého gólu se ale nedočkal. Jediný střelecký zápis v probíhajícím ročníku zaznamenal před měsícem proti Philadelphii.

Frolík byl na ledě u jednoho góly Calgary

Flames v duelu s Minnesotou v první třetině otočili skóre z 0:1 na 2:1 dvěma góly v rozmezí 67 sekund. Při prvním byl na ledě Michael Frolík. Ve 48. minutě Wild vyrovnali, v penaltovém rozstřelu ale byli úspěšnější domácí, když proměnili oba nájezdy, zatímco hosté jen jeden ze tří.

NHL po Vránově premiéře letos okusilo už 31 Čechů. Podívejte se, jak si vedou NHL po Vránově premiéře letos okusilo už 31 Čechů. Podívejte se, jak si vedou Prohlédněte zde

Calgary tak navázalo na středeční výhru 3:0 nad Torontem. "Už jsme nutně potřebovali vyhrát dvakrát po sobě. Musíme si z toho vzít příklad a pokračovat v tomhle tempu," konstatoval útočník Sean Monahan, který byl autorem rozhodujícího nájezdu.

Minnesota naopak prohrála třetí utkání v řadě v rámci pětizápasového turné po hřištích soupeřů. Předtím podlehla 4:5 ve Vancouveru a 3:4 po nájezdech v St. Louis. "Musíme hrát lépe. Máme skvělý tým, ale jenom to nám výhry nezaručí," zdůraznil brankář Devan Dubnyk.

NHL

San Jose - Montreal 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 6. Burns, 20. Pavelski - 59. Lehkkonen. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Jones (San Jose), 2. Price (Montreal), 3. J. Thornton (San Jose).

Calgary - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 13. Versteeg, 14. Backlund, rozhodující sam. nájezd Monahan - 4. Stewart, 48. M. Koivu. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.390. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. M. Koivu (Minnesota), 3. Tkachuk (Calgary).