Mrázek dostal v přípravě na NHL šest gólů, zazářil Hertl. Premiéru si odbyl Šimek

Aktualizováno 22. 9. 2017 10:13
Útočník Tomáš Hertl se gólem a asistencí podílel na výhře hokejistů San Jose nad nováčkem Vegas Golden Knights 5:2.
Petr Mrázek.
Petr Mrázek. | Foto: ČTK

New York - Český brankář Petr Mrázek byl na ledě u všech inkasovaných branek Detroitu, který ve čtvrtečním přípravném utkání před NHL podlehl v Chicagu vysoko 1:6. Útočník Tomáš Hertl se gólem a asistencí podílel na výhře hokejistů San Jose nad nováčkem Vegas Golden Knights 5:2.

Mrázek, který v úterý v Bostonu při prohře 2:4 za polovinu utkání inkasoval dvakrát, odchytal tentokrát celý zápas. Čelil 40 střelám Blackhawks a šest z nich bylo nad jeho síly.

Za Chicago se nejvýrazněji prosadil útočník Brandon Saad, jenž vstřelil hattrick a byl zvolen první hvězdou večera. Užil si tak první vystoupení v barvách Blackhawks, kam se vrátil po dvouletém působení v Columbusu. Třemi asistencemi se na triumfu Chicaga podílel slovenský forvard Richard Pánik.

V dresu šestinásobných vítězů Stanley Cupu se představil poprvé doma také český útočník David Kämpf, jehož Chicago angažovalo v květnu jako nedraftovaného volného hráče z Chomutova. Hojnou českou účast v zápase doplnili na straně Red Wings obránci Libor Šulák, Filip Hronek a útočník Martin Frk. Devatenáctiletý Hronek si připsal tři minusové body za účast na ledě při inkasovaných gólech.

Hertl se jako jediný český zástupce ve čtvrtečním programu dokázal bodově prosadit. Nejprve v polovině utkání přihrál na gól Janniku Hansenovi, který zvýšil na 3:0, a v 48. minutě sám dovršil skóre. Za celek z Nevady nastoupil útočník Tomáš Nosek. Forvard Tomáš Hyka, který si při výhrách Golden Knights ve Vancouveru (9:4) a v Denveru nad Coloradem (4:1) připsal čtyři body za tři trefy a jednu přihrávku, tentokrát v sestavě chyběl.

Naopak v dresu Sharks debutoval Radim Šimek, který v květnu podepsal se San Jose jako nedraftovaný volný hráč roční smlouvu. Dosavadní opora Liberce a účastník posledních dvou mistrovství světa dostal příležitost na 19 minut a 44 vteřin. Vyslal dvě střely na branku, připsal si jeden plusový bod a inkasoval dvě trestné minuty.

Útočník Jakub Voráček a obránce Radko Gudas byli u porážky Philadelphie s Bostonem 1:2 v prodloužení. V dresu Montrealu nechyběl při porážce s New Jersey 1:4 podruhé za sebou obránce Jakub Jeřábek, který se uchází o NHL po příchodu z Podolsku z KHL. Radek Faksa musel v barvách Dallasu strávit výraznou prohru 1:5 s Coloradem.

Přípravné zápasy před NHL:

Montreal - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 28. Gelinas - 50. a 60. Bratt, 1. Müller, 36. Hischier.

Boston - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 47. Postma, 64. Agostino - 45. Sanheim.

Minnesota - Winnipeg 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 30. Spurgeon.

Chicago - Detroit 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Branky: 28., 37. a 42. Saad, 6. Hartman, 25. Seabrook, 27. DeBrincat - 29. Rasmussen. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, ze 40 střel inkasoval šestkrát a úspěšnost zákroků měl 85 procent.

Colorado - Dallas 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky: 3. Warsofsky, 5. Andrighetto, 6. Bojkov, 23. Kerfoot, 46. Duchene - 52. Hintz.

San Jose - Vegas 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)

Branky: 25. Labanc, 28. Pavelski, 30. Hansen (Hertl), 34. Dillon, 48. Hertl - 46. Perron, 47. Pulkkinen.