Mrázek tentokrát nechytal, Frk popáté v řadě nebodoval a jejich Detroit podlehl doma Vancouveru

23. 10. 2017 6:45
Bez Petra Mrázka, jenž chytal v předchozích dvou zápasech, podlehli hokejisté Detroitu v duelu NHL doma Vancouveru 1:4.
Justin Abdelkader z Detroitu se snaží překonat Jacoba Markstroma v brance Vancouveru | Foto: Reuters

Detroit - Hokejisté Vancouveru zvítězili v jediném nedělním zápase NHL 4:1 na ledě Detroitu, do jehož brankoviště se místo Petra Mrázka postavil Jimmy Howard. Útočník Red Wings Martin Frk popáté za sebou vyšel bodově naprázdno. Pod výhru Canucks se výrazně podepsal švýcarský forvard Sven Bärtschi, který dvakrát skóroval a byl vyhlášen první hvězdou večera.

Mrázek si zachytal v předešlých dvou duelech. Proti Torontu (3:6) zasáhl do hry od 16. minuty poté, co Howard za svá záda propustil tři puky ze čtyř střel. V souboji s Washingtonem dostal šanci od začátku, ale Detroit doma prohrál 3:4 v prodloužení.

Ze čtyř duelů, do kterých ostravský rodák v této sezoně zasáhl (z toho tří od začátku), zvítězil v jediném, má průměr 3,24 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,1 procent.

Frk si v prvních čtyřech utkáních sezony připsal čtyři body za tři branky a jednu asistenci, jenže od té doby vyšel naprázdno.

Detroit prohrál počtvrté v řadě, z toho potřetí doma. Naopak Vancouver má za sebou z pětizápasové série vystoupení venku za sebou čtyři utkání, z nichž tři vyhrál. Neuspěl pouze ve čtvrtek v Bostonu (3:6), za který dvakrát skóroval David Pastrňák.

Výsledek NHL:

Detroit - Vancouver 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Branky: 19. Mantha - 15. a 34. S. Bärtschi, 29. Dorsett, 40. Virtanen. Střely na branku: 21:37. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. S. Bärtschi, 2. Virtanen, 3. Horvat (všichni Vancouver).