reklama

Mrázek vstoupí do příští sezony jako brankářská jednička Detroitu

Petr Mrázek Petr Mrázek autor: Reuters
Petr Mrázek bude podle manažera Detroitu Kena Hollanda v příští sezoně jedničkou Red Wings. Nové angažmá si tak patrně bude muset hledat jeho rival Jimmy Howard.

Detroit - Brankář Petr Mrázek vstoupí do příští sezony NHL jako jednička hokejistů Detroitu. Generální manažer Ken Holland uvedl, že Red Wings se rozhodli upřednostnit českého gólmana před americkým konkurentem Jimmym Howardem.

"Petr Mrázek půjde do kempu jako naše jednička. A myslím si, že by mohl chytat ještě více," uvedl Holland v rozhlasovém pořadu The Fan 590's. Ještě předtím se však musí s čtyřiadvacetiletým brankářem domluvit na podmínkách nové smlouvy a vyřešit další budoucnost Howarda, který má s Detroitem ještě kontrakt na tři sezony s celkovým platem 14,75 milionu dolarů.

Hokej hrál jen v hlavě, konec kariéry ale odmítl. Nestrašil se už brzy vrátí na brusle Hokej hrál jen v hlavě, konec kariéry ale odmítl. Nestrašil se už brzy vrátí na brusle Čtěte zde

"Musíme se rozhodnout, zda potřebujeme dva tak kvalitní gólmany. Je jen malá skupina brankářů, která dokáže odchytat 70 zápasů za sezonu. My věříme, že Petr to dokáže. Nebylo by ale asi fér, abychom jej do této situace posunuli už teď. A mohlo by to být i špatné pro klub," podotkl Howard, jenž naznačil, že jasno by mohlo být během deseti dnů.

Mrázek, který se 1. července stane takzvaným chráněným volným hráčem, v předešlé sezoně zasáhl do 54 zápasů v základní části NHL, další tři duely si připsal v play off. Má tak za sebou nejvydařenější rok v kariéře.

reklama