Mrázek pomohl Carolině k výhře nad Islanders, Nečas asistoval

12. 10. 2019 7:21
Český hokejový brankář Petr Mrázek vychytal 17 úspěšnými zákroky výhru Caroliny v pátečním utkání NHL nad New York Islanders 5:2. Hurricanes tak uspěli i v pátém utkání v nové sezoně. Asistenci u vítězného gólu Erika Hauly v 36. minutě si připsal útočník Martin Nečas.
Petr Mrázek v dresu Caroliny.
Petr Mrázek v dresu Caroliny. | Foto: Reuters

Nahrávku u klíčové branky si připsal také Ondřej Kaše z Anaheimu, který zvítězil v Columbusu 2:1. V 35. minutě připravil odchovanec Kadaně při brejku střeleckou pozici pro beka Cama Fowlera, který zvýšil na 2:0. Ducks čtvrtou výhrou v pěti duelech vyrovnali nejlepší vstup do sezony v klubové historii.

Pouze o bod horší než Carolina je Buffalo, které zdolalo Floridu 3:2 po samostatných nájezdech. Hrdinou zápasu byl brankář vítězů Linus Ullmark, který si vedle vychytaných nájezdů připsal celkem 41 zákroků.

NHL:

Buffalo - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 40. J. Larsson, 43. Scandella, rozhodující sam. nájezd Eichel - 47. Dadonov, 60. Hoffman. Střely na branku: 32:43. Diváci: 15.638. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Okposo, 3. J. Larsson (všichni Buffalo).

Columbus - Anaheim 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 37. Dubois - 33. Silfverberg, 35. Fowler (O. Kaše). Střely na branku: 27:23. Diváci: 15.368. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Dubois (Columbus).

Carolina - New York Islanders 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 4. Teräväinen, 15. Pesce, 36. Haula (Nečas), 40. D. Hamilton, 60. A. Svečnikov - 9. B. Nelson, 22. Boychuk. Střely na branku: 40:19. Diváci: 14.875. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 19 střel a úspěšnost zákroků měl 89,5 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Pesce, 2. Teräväinen, 3. D. Hamilton (všichni Carolina).