reklama

Na draftu ho nechtěli, na kempu Dallasu ale Vála zaujal. A podepsal tříletou smlouvu

Ondřej Vála Ondřej Vála autor: ČTK
Ondřej Vála si dobrými výkony na kempu Dallasu vysloužil tříletý kontrakt. V červnovém draftu po českém obránci přitom nikdo nesáhl.

Dallas - Český hokejový obránce Ondřej Válapodepsal tříletou nováčkovskou smlouvu v NHL s Dallasem. Osmnáctiletého odchovance Pardubic si sice nikdo nevybral v červnu na draftu, ale Stars jej pozvali do přípravného kempu nováčků, kde upoutal. V současné době působí Vála v juniorské WHL v Kamloops, kde už strávil minulou sezonu.

Faksa dal v přípravě dva góly, Vladař si za Boston zachytal jednu třetinu Faksa dal v přípravě dva góly, Vladař si za Boston zachytal jednu třetinu Čtěte zde

"Mám ohromnou radost, je to velká vzpruha po zklamání z draftu. Na nováčkovském kempu jsem poznal mnoho skvělých hokejistů, o to více si podepsání smlouvy vážím. Absolvoval jsem náročnou letní přípravu a tu jsem dokázal především v prvních třech zápasech na kempu prodat," řekl Vála.

"Poděkovat bych chtěl svým agentům Graigu Osterovi a Robertovi Spálenkovi, kteří mi zajistili možnost poprat se o šanci na kempu. Dokázali mě nakopnout ve správnou chvíli a teď už je to jen a pouze na mně. Čeká mě další sezona ve WHL a každý zápas i trénink mě pak mohou posunout k vysněnému startu v NHL," dodal Vála.

"Ondřej ukázal, že má dobré parametry a fyzické předpoklady. Na juniorské úrovni předvádí zodpovědnou defenzivní hru. Byl s naším týmem na turnaji v Traverse City a těšíme se, že se bude se bude dále zlepšovat pod Donem Hayem a trenérským týmem v Kamloops," řekl oficiálním stránkám klubu generální manažer Dallasu Jim Nill.

Nejlepší smlouva za poslední roky

Zadák měřící 194 centimetrů a vážící 95 kilogramů zamířil do WHL loni z juniorky Pardubic a v 72 zápasech základní části minulého ročníku za Blazers si připsal 21 bodů za čtyři branky a 17 asistencí. V sedmi duelech play off zaznamenal jednu přihrávku.

Mazanec chytal půlku zápasu za Nashville a jednou inkasoval. Jágr opět nehrál Mazanec chytal půlku zápasu za Nashville a jednou inkasoval. Jágr opět nehrál Čtěte zde

"Ondrovi jsme už loni zajistili účast na speciálním kempu v Kanadě, kde potkal mnoho hráčů draftovaných později v prvním a druhém kole. Ondra se potřeboval trošku déle adaptovat na zámořský hokej, z českého mládežnického hokeje si přinesl některé špatné návyky," uvedl Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Vála se vydal i přes neúspěšný draft na nováčkovské kempy do Philadelphie i Dallasu. "Zároveň jsme ho ale museli před létem probrat. Promluvili jsme mu do duše a on si uvědomil, že šance sama nepřijde. Na léto jsme mu zajistili důkladnou přípravu s individuálním kondičním trenérem a tvrdou práci dokázal přetavit také v dobré výkony na ledě," řekl Spálenka.

V této sezoně ve dvou zápasech nebodoval. Rodák z Kolína se v dresu Česka představil na letošním mistrovství světa hráčů do 18 let. "Je to kvalitní obránce s ohromnými fyzickými předpoklady a v Dallasu si toto uvědomují. Z hráčů se stejným statusem podepsal nejlepší smlouvu v zámoří za poslední tři roky," dodal Spálenka.

reklama