reklama

Nashville povolal brankáře Mazance z farmy v Milwaukee do NHL

Marek Mazanec Marek Mazanec autor: Reuters
Pro Milwaukee skončila sezona ve středu po porážce v 1. kole bojů o Calderův pohár s Grand Rapids 0:3 na utkání.

Nashville - Český hokejový brankář Marek Mazanec byl po skončení sezony farmářského týmu Milwaukee v nižší AHL povolán do prvního týmu Nashvillu. Pětadvacetiletý odchovanec Písku odchytal v této sezoně NHL čtyři utkání. Jedničkou Predators, kteří ve 2. kole play off vedou nad St. Louis 1:0 na zápasy, je Fin Pekka Rinne a záda mu dosud kryl krajan Juuse Saros.

Kde Jágr zakotví? Staronový manažer Floridy řeší peníze, z Las Vegas je slyšet chvála Kde Jágr zakotví? Staronový manažer Floridy řeší peníze, z Las Vegas je slyšet chvála Čtěte zde

Pro Milwaukee skončila sezona ve středu po porážce v 1. kole bojů o Calderův pohár s Grand Rapids 0:3 na utkání. Mazanec odchytal všechny duely, měl průměr 3,03 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,6 procenta. V základní části AHL si udržel v 47 zápasech průměr 2,65 gólu na utkání, měl úspěšnost 91,2 procenta a třikrát udržel čisté konto.

Mazanec má v této sezoně v dresu Predators ve čtyřech zápasech průměr 4,73 branky na zápas a úspěšnost 83,9 procenta. Celkem má v NHL na kontě od příchodu v roce 2013 z Plzně na kontě 31 duelů, v nichž má průměr 2,98 gólu na utkání, úspěšnost 89,5 procenta a vychytal dvakrát nulu.

reklama