"Nechutné, mohl mu přeříznout achilovku." NHL řeší ostrý zákrok na hvězdného útočníka

Mark Scheifele. Mark Scheifele. autor: Reuters
Dva klíčoví útočníci Winnipegu nedohráli v NHL úvodní zápas týmu po restartu soutěže proti Calgary (1:4). Především zákrok na hvězdného Marka Scheifeleho vzbudil hodně emocí.

Scheifele odstoupil už v šesté minutě, když se po kolizi s Matthewem Tkachukem u mantinelu držel s bolestivou grimasou za levou nohu.

Zákrok Tkachuka na Scheifeleho:

Útočník Calgary nebyl za zákrok vyloučen, ale trenér Jets Paul Maurice jej obvinil z úmyslného kopnutí.

"Mohl mu přeříznout achilovku a ukončit kariéru. Byl to nechutný zákrok," zlobil se Maurice.

Jeho další svěřenec Patrik Laine opustil led v 55. minutě. Finský útočník se držel za pravou ruku, do níž ho krosčekoval při potyčce obránce Calgary Mark Giordano.

V brance Flames dali trenéři před Davidem Rittichem přednost Camu Talbotovi, jenž kapituloval jako první - v deváté minutě ho střelou bez přípravy překonal z levého kruhu Andrew Copp.

Prostřední část ale ovládli Flames a střeleckou převahu 18:6 promítli třemi góly do skóre. K obratu jim pomohly i speciální formace: Johnny Gaudreau a Mikael Backlund využili přesilovou hru, zatímco Tobias Rieder udeřil v oslabení. Výhru pojistil Andrew Mangiapane při hře Winnipegu bez gólmana.

Na Kubalíka prší chvála. Všechno mi vycházelo, zářil český střelec po rekordním duelu Na Kubalíka prší chvála. Všechno mi vycházelo, zářil český střelec po rekordním duelu Čtěte zde

Hokejisté Montrealu porazili v úvodním hracím dni rozšířeného play off Pittsburgh 3:2 v prodloužení gólem ze 74. minuty.

Montreal vedl 2:0 po trefách Jesperiho Kotkaniemiho a Nicka Suzukiho, ale slibný náskok se mu rozplynul v rozmezí 30. až 33. minuty. Pittsburgh vyrovnal góly Sidneyho Crosbyho a Bryana Rusta a ve třetí třetině měl za stavu 2:2 dvě ideální situace, aby otočil skóre. Promarnil ale 92 sekund dlouhou přesilovou hru pět na tři a v 57. minutě zahodil Conor Sheary trestné střílení.

Také Montreal mohl rozhodnout z trestného střílení, Jonathan Drouin ale v prodloužení neuspěl s bekhendovou kličkou. Kanadský klub, který do play off postoupil z dvanácté příčky, se ale o chvíli později už radoval. První bod v sérii, hrané na tři vítězné zápasy, mu zařídil obránce Jeff Petry střelou z pravého kruhu. Poraženým scházel Dominik Simon, neboť se zotavuje z operace levého ramene.

V další sérii kvalifikace o 1. kolo Východní konference udolal New York Islanders tým Floridy 2:1. Vítězové položili základ výhry v první polovině zápasu, když se prosadili Jean-Gabriel Pageau a Anthony Beauvillier. Florida se postupem času zlepšovala, ale utkání už pouze zdramatizovala kontaktní brankou, kterou vstřelil v úvodu třetí třetiny po průniku Jonathan Huberdeau.

Nečas rozhodl první utkání po restartu NHL, pomohla mu brusle soupeře Nečas rozhodl první utkání po restartu NHL, pomohla mu brusle soupeře Čtěte zde