reklama

Nylanderova sága skončila pět minut před dvanáctou, Kovář se smlouvy v NHL nedočkal

William Nylander v dresu Toronta. William Nylander v dresu Toronta. autor: ČTK
Švédský hokejový útočník William Nylander se jako chráněný volný hráč domluvil na nové šestileté smlouvě na 41,4 milionu dolarů s Torontem.

Dvaadvacetiletý mistr světa musel podepsat kontrakt do soboty 23:00 středoevropského času, jinak by nemohl v této sezoně už v NHL nastoupit. Kvůli dlouho trvající neshodě v jednáních vynechal už 26 utkání.

Generální manažer Kyle Dubas musel především vymyslet, jak se klub vejde do platového stropu. "Pracovali jsme na tom společně a jsme moc rádi, že to vyšlo," uvedl Dubas.

"Mluvil jsem s Williamem během celého toho procesu často. Vím, že je teď velice šťastný, a my s ním. Bylo by nepříjemné, kdyby nemohl v této sezoně hrát NHL. Je to špičkový mladý hráč. Jsme rádi, že je zpátky," dodal.

Nylandera si vybralo Toronto v roce 2014 jako osmičku draftu. V minulém ročníku si syn bývalého hráče Calgary, Tampy Bay, Chicaga, Washingtonu, Bostonu a New York Rangers Michaela Nylandera připsal v 82 zápasech základní části 61 bodů za 20 branek a 41 asistencí. V play off zaznamenal v sedmi duelech čtyři body za gól a tři přihrávky.

V NHL má Nylander na kontě celkem 185 utkání a 135 bodů za 48 gólů a 87 asistencí. Ve 13 duelech bojů o Stanleyův pohár přidal dva přesné zásahy a šest přihrávek. Švédsko zatím reprezentoval jen na loňském MS, kde se podělil se sedmi góly o pozici nejlepší střelce a celkem nasbíral v 10 duelech 14 bodů.

Kovář se po třech měsících kontraktu nedočkal

Hokejový útočník Jan Kovář se kýžené smlouvy v Bostonu nedočkal, ačkoliv už s prvním týmem Bruins i trénoval. Uvedl to v rozhovoru pro web iSport.cz. Osmadvacetiletý centr, jenž se do zámoří vydal bojovat o splnění snu o NHL po pěti výborných sezonách v dresu Magnitogorsku v Kontinentální lize, zatím neví, co bude dál.

S radami od Jágra a v nezvyklém zápřahu. Tolik jsem nehrál čtyři roky, líčil Plekanec S radami od Jágra a v nezvyklém zápřahu. Tolik jsem nehrál čtyři roky, líčil Plekanec Čtěte zde

Kovář se během léta domluvil na spolupráci s New York Islanders. V přípravě stihl odehrát čtyři zápasy s bilancí gólu a asistence, ale místo v kádru si nevybojoval. Na začátku října jej klub formálně poslal na farmu, kde ale hrát nemohl. Ze seznamu volných hráčů si Kováře jiný zájemce nevybral a Islanders s ním ukončili kontrakt.

V polovině října podepsal písecký rodák Kovář smlouvu s farmářským celkem Bruins a následně hrál za Providence v AHL. Ve 12 zápasech zaznamenal 10 bodů (4+6) a v posledních dnech se připravoval s prvním týmem. Nabídky smlouvy se však nedočkal.

"Jsem ale každopádně hrozně rád, že jsem u Bruins dostal šanci. Vážím si toho. Trenéři se rozhodli, že budou dávat šanci mladým klukům, které mají draftované a dobře je znají z předsezonních kempů. Což samozřejmě respektuju. A koukám se dopředu k novým výzvám," uvedl Kovář.

Že by po něm v rozjeté sezoně sáhl ještě další z klubů nejlepší hokejové ligy světa, to nepovažuje za příliš reálné. "Zázraky se dějí, ale nepočítám s tím," připustil Kovář. Zda by mohl navázat v KHL, kde dvakrát vyhrál Gagarinův pohár a má tam včetně play off skvostnou bilanci 377 bodů z 368 zápasů díky 129 gólům a 248 asistencím, neprozradil. "Chci si to nechat projít trochu hlavou, co bych chtěl dál. Uvidíme," řekl Kovář.

Podle informací iSportu byl proti jeho angažmá především kouč Bruce Cassidy. "Je zcela jasné, že toho hodně umí. Potvrdil to v Providence a i předtím v KHL. Je to jen o tom, zda by z nás byl s jeho příchodem lepší tým, nebo jestli bychom měli raději pracovat s hráči, které tu máme. To je zásadní otázka," uvedl Cassidy.

Kovář přes zklamání a nenaplněnou naději nelituje. "Prožil jsem v Americe tři krásné měsíce, které mi můžou jen pomoct. To, že jsem změnil zaběhnutý režim i životní styl, není oběť, ale krok k lepšímu pro mě. I kdyby to tady s NHL nevyšlo, do budoucna mi to pomůže," podotkl Kovář.

reklama