reklama

Nespokojený Trouba nehraje a čeká na přestup. Teď vydělávám víc než on, škádlí fanynka

Jacob Trouba svým záměrem odejít mnohé fanoušky Winnipegu zklamal. Jacob Trouba svým záměrem odejít mnohé fanoušky Winnipegu zklamal. autor: ČTK
Obránce Jacob Trouba nechce dál nastupovat za Winnipeg, kde podle svého mínění nedostává odpovídající prostor. Na výměnu ale zatím čeká marně, Jets navíc hrají bez něj.

Praha – Hokejový Winnipeg upoutal v Česku pozornost. Přetlak v brankovišti rozlouskl tím, že Ondřeje Pavelce poslal na farmu. Stále však musí řešit jiný, podstatně závaznější problém, který shrnuje otázka: "Co s nespokojeným obráncem Jacobem Troubou?"

Opora winnipežských Jets nepodepsala smlouvu, nehraje a čeká na výměnu. Napjatou situaci sleduje celá NHL. Trouba sice nepatří k nejzářivějším hvězdám soutěže, ale na ledě už leccos dokázal. Ve 22 letech navíc nenaplnil veškerý potenciál, jednou klidně může válet jako Brent Seabrook v Chicagu.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

Ještě před dvěma roky vyostřený scénář nikdo nepředpokládal. Zadák Trouba měl za sebou úspěšnou nováčkovskou sezonu (10+19 v 65 zápasech) a na jihu Kanady si maloval zářivou budoucnost. "Snad tady zůstanu opravdu dlouho. Chci být součástí tohoto města," řekl místnímu deníku Winnipeg Free Press.

Jenže místo cesty na vrchol přišla stagnace. Urostlý obránce bez výraznější slabiny sice dostával dost prostoru, ale defenziva na něm vyloženě nestála. Příkladem budiž minulý ročník, v němž měli důležitější roli Dustin Byfuglien a Tyler Myers.

Kolik prostoru ještě chce?

Ondřej Pavelec Jacob Trouba (vpravo) s Ondřejem Pavelcem. Foto: Reuters

"A dost!" řekl si Trouba. V létě po vypršení nováčkovského kontraktu měl jasno, že chce odejít někam, kde bude hrát v první obranné dvojici.

Proto s Winnipegem nepodepsal novou smlouvu a po Světovém poháru, na němž oblékal barvy Severní Ameriky, nedorazil na přípravný kemp, čímž zrovna nenadchl spoluhráče.

"Je to těžké," rozmluvil se útočník Bryan Little. "Samozřejmě pro sebe chce to nejlepší. Je to skvělý kluk, všichni ho tady mají rádi a přejí mu to nejlepší. Na druhou stranu, máme tady 60 lidí, kteří by dali všechno za to, aby mohli nosit tenhle dres."

Pochopení vyjádřili i další, výjimkou nebyl forvard Mathieu Perreault, jenž ale neopomněl dodat kritickou poznámku: "Tenhle kluk hraje hodně, v průměru nějakých 22 minut, a stěžuje si, že nemá dost prostoru. Kolik ho ještě chce?"

Nikdo nepřišel s adekvátní nabídkou

Na Troubův razantní krok reagovali rovněž příznivci Jets. Někteří si jméno amerického beka na zakoupeném dresu zalepili izolepou, jiní zkraje sezony vytáhli do hlediště výmluvné transparenty. Například fanynka, kterou zachytily televizní kamery, s úsměvem vzkázala: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba."

Winnipeg vs. Trouba, fanynka Fanynka Jets: "Tenhle týden jsem vydělala víc dolarů než Trouba." Foto: TSN

A další týdny na tom nic nezmění, pokud nespokojený zadák nepodepíše nový kontrakt.

Podle informací zpoza oceánu po Troubovi touží řada klubů, mezi nimiž nechybí Boston, Detroit, Dallas, Tampa a Rangers. Problém je v tom, že nikdo zatím nepřišel s nabídkou, která by Kevina Cheveldayoffa, generálního manažera Winnipegu, uchvátila.

A jelikož má Cheveldayoff podporu majitele, může čekat. Trouba mu jako chráněný volný hráč sám nikam neuteče, naopak by mohl přehodnotit postoj k Jets, pokud neustojí úmornou nejistotu.

reklama