reklama

Neuvirth: S Masonem jsme parťáci, ale o místo v bráně Flyers se popereme

Michal Neuvirth Michal Neuvirth autor: Milan Kammermayer
Brankář Philadelphie Michal Neuvirth se na další sezonu v NHL připravoval na Kladně s dalšími hráči ze zámořské soutěže Tomášem Plekancem, Radko Gudasem a Jiřím Tlustým. Osmadvacetiletý brankář během přípravy radil kladenskému odchovanci a mládežnickému reprezentantovi Danielu Vladařovi, kterého mezi tři tyče draftoval loni Boston.

Necítíte se občas během letní přípravy jako trenér brankářů?

Ani ne. Sám vím, že když jsem byl mladý, tak jsem trénoval třeba s Tomášem Vokounem a na plno věcí jsem se ptal. Byl mi ochotný radit, což mě posunulo. "Vlady“ (Daniel Vladař, pozn. red.) je šikovný gólman, který před sebou má zářivou budoucnost a zajímá ho, co může zlepšit.

V čem jste nejvíce radil?

Vysvětloval jsem mu, že v bráně je to hodně o bruslení. Říkal jsem, že zbytečně často klečí, mohl by déle držet základní postoj. Ale jinak chytá fakt dobře. Slíbil mi, že na tom zapracuje. (úsměv)

O vás se říká, že jste úspěšný i díky tomu, že jste v bráně klidný a nic vás nerozhodí. Jde i v tomto nějak poradit?

To je těžké. Vím o tom, že někteří brankáři chodí k psychologovi a podobně, ale já jsem toho nemusel nikdy využít. Naučit se něco podobného je hrozně těžké. Nikdy jsem problém neměl, takže to mám asi v sobě.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde

Čeká vás první velká reprezentační akce v dospělém hokeji – Světový pohár. Jak se těšíte?

Těším se moc. Od července jsem trénoval v Česku, na konci srpna se budu připravovat v Americe a čtvrtého září máme sraz s reprezentací. Je to pro mě velká čest, můj splněný sen, vážím si toho. Dřina se mi vyplatila a za nominaci jsem vděčný.

Ve Philadelphii jste v loňské sezoně vytlačil z brány Stevea Masona, pak jste se ale zranil. Jakou máte pozici teď?

Myslím si, že jsem na tom daleko líp než minulý rok. Tehdy bylo dané, že Steve je jednička, ale letos vstupujeme do přípravného kempu ze stejné startovní čáry. Zatím je to padesát na padesát, a kdo bude líp chytat v kempu, tak začne v bráně.

Gudas, Plekanec, Tlustý. Tak na Kladně trénují české hvězdy NHL Gudas, Plekanec, Tlustý. Tak na Kladně trénují české hvězdy NHL Prohlédněte zde

Mohl by vám k pozici jedničky vypomoci Světový pohár?

Spíš si myslím, že ne. V sezoně nás čeká 82 zápasů a Světový pohár je hned na začátku, velký vliv mít nebude. Oba začneme na stejné pozici, oba chceme být v bráně a uvidíme, jak to dopadne.

Jaký máte vůbec se Stevem Masonem vztah?

Samozřejmě že se pereme o místo v bráně, oba chceme chytat. Steve je ale dobrý kluk, stejně starý jako já a známe se už dlouho. Potkávali jsme se na ledě nějakých deset let, takže se známe. Jsme dobří parťáci a nemáme mezi sebou jediný problém.

Loni vás zabrzdilo zranění. Jak se cítíte před novou sezonou?

Cítím se dobře. Odvedl jsem kus práce, mám natrénováno. Na ledě jsem víc než měsíc. Těším se, až zase začne sezona. Po zdravotní stránce by neměl být problém.

Proč se neperu s Čechy? Spory mám jen s Plekancem, ale v létě se vždy usmíříme, směje se Gudas Proč se neperu s Čechy? Spory mám jen s Plekancem, ale v létě se vždy usmíříme, směje se Gudas Čtěte zde

Vychovala vás Sparta, proč jste trénoval zrovna na Kladně?

Nejdřív jsem dva týdny trénoval zrovna se Spartou, ale potom jí začaly zápasy a soustředění v zahraničí. Potom mi Radko Gudas pomohl na Kladně domluvit, že budu trénovat s kluky tady. Jsem za to Kladnu moc vděčný.

Chodíte se sestrou Radko Gudase Karolínou, už jste jej byli navštívit?

Jasně. My jsme dobří kámoši a známe se hodně dlouho. Bavili jsme se ještě předtím, než jsem začal chodit s Karolínou. Bydlím v Ústí, Radko je z Berouna, takže letošní léto jsem se neustále pohyboval na trase mezi Prahou, Ústím a Berounem.

reklama