reklama

Neuvirth test zvládl. Na farmě odchytal jeden zápas a vrátil se do Philadelphie

Michal Neuvirth v brance Philadelphie Michal Neuvirth v brance Philadelphie autor: Reuters
Český gólman si vyzkoušel, že je fit, a o víkendu by měl nastoupit v brance Flyers v NHL proti Islanders.

Hartford - Hokejový brankář Michal Neuvirth pomohl ve svém prvním zápase v sezoně k vítězství týmu Lehigh Valley Phantoms v nižší AHL nad Hartfordem 7:3 a hned po jeho skončení se vydal za spoluhráči z Philadelphie, které dnes v noci evropského času čeká souboj v Bostonu. A pokud se nestane nic nečekaného, v sobotu by měl v NHL nastoupit na ledě New York Islanders.

Třicetiletý Neuvirth byl mimo hru od začátku sezony, protože v kempu utrpěl blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. Nyní už je ale fit a vedení Flyers jej poslalo rozchytat se na farmu. Proti Hartfordu, v jehož brance se objevil i Marek Mazanec, si připsal 31 úspěšných zákroků.

"Cítím se dobře," řekl Neuvirth po utkání a ocenil pomoc spoluhráčů. "Kluci hráli přede mnou velmi dobře, navíc jsme dali rychlé tři góly. Já jsem se snažil držet své hry a chytat, jako kdyby to byl zápas NHL. Byl to dobrý test," uvedl rodák z Ústí nad Labem.

Potvrdil, že je stoprocentně zdravotně fit. "Tvrdě pracuji a věřím, že se mi to vyplatí. Snažím se být stále pozitivní a soustředím se na své výkony. Vždy chci chytit puk," řekl Neuvirth, který v NHL doposud odchytal 250 utkání.

Šanci v NHL zřejmě brzy dostane i proto, že Philadelphia se zatím na výkony brankářů příliš spolehnout nemůže. Brian Elliott a Cal Pickard mají společně úspěšnost 86,4 procenta, což je nejhorší bilance v NHL.

Pastrňákovy čtyřbodové show? Na Pivoňku, Bonka či Jágra je to pořád málo Pastrňákovy čtyřbodové show? Na Pivoňku, Bonka či Jágra je to pořád málo Prohlédněte zde
reklama