Neuvirth už po kolapsu opustil nemocnici

3. 4. 2017 13:39
Vyšetření ukázala, že je český gólman v pořádku, další testy budou podle manažera Flyers Rona Hextalla následovat dnes.
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Milan Kammermayer

Filadelfie - Brankář Michal Neuvirth z Philadelphie byl po kolapsu v utkání NHL s New Jersey v neděli propuštěn z nemocnice. Vyšetření ukázala, že je český gólman v pořádku, další testy budou podle manažera Flyers Rona Hextalla následovat dnes.

V osmé minutě sobotního zápasu se před vhazováním ve středním pásmu Neuvirthovi podlomily v brankovišti nohy a omdlel. Zhruba minutu ležel bez hnutí na zádech, během zásahu zdravotnického týmu ale otevřel oči a začal komunikovat.

Hextall na webu NHL uvedl, že si český brankář na moment kolapsu nevzpomíná. "Řekl mi, že si pamatuje, že se vhazovalo ve středním pásmu. Pak se mu zatočila hlava," řekl.

Po zhruba desetiminutovém zákroku odvezli rodáka z Ústí nad Labem do nemocnice. Ledovou plochu Neuvirth opustil na nosítkách, ale se zdviženým palcem na znamení, že bude v pořádku.

Několik hráčů Flyers v den utkání tvrdilo, že jim není nejlépe, a Neuvirth byl mezi nimi. Utkání dochytal náhradník Anthony Stolarz a Philadelphia zvítězila 3:0.